Branislav Veselko prípad ohlásil na polícii.

Parlamentné voľby sú o tri týždne a polícia odhalila prvý prípad volebnej korupcie. Ide o zabezpečovanie hlasov rómskych voličov.

Ako informuje polícia na sociálnej sieti , vyšetrovateľ odboru Stred NAKA zadržal bezprostredne po prevzatí úplatku vo výške 1 000 eur od muža z Rimavskej Soboty, už ho obvinili pre prečin volebnej korupcie. Hrozí mu až rok za mrežami.

Branislav Veselko.

Branislav Veselko.Foto: facebook/Brano Veselko

Podľa informácií TV Markíza páchateľ pýtal od kandidáta OĽaNO Branislava Veselku úplatok s tým, že vie zabezpečiť hlasy. Branislav Veselko išiel na políciu a ohlásil podozrenie z korupcie. Agenti polície boli následne prítomní pri odovzdávaní úplatku a osobu zatkli.

Líder OĽaNO Igor Matovič ocenil, že ich kandidát pomohol odhaliť volebnú korupciu. „Páchateľ prišiel za Braňom s tým, že pre neho vie zabezpečiť hlasy v parlamentných voľbách s tým, že to samozrejme nebude zadarmo. Keďže mu bolo zrejmé, že nejde o legálne získavanie hlasov, kontaktoval políciu … napichli ho a týpka usvedčil,“ napísal.

KUPOVANIE HLASOV – kandidát OĽANO usvedčil páchateľa!

Náš kandidát Branislav Veselko (č. 131) pomohol odhaliť volebnú korupciu. Rimavskosobotčan, ktorý Veselkovi ponúkal získanie volebných hlasov za finančnú odmenu, je už obvinený.

Páchateľ prišiel za Braňom s tým, že pre neho vie zabezpečiť hlasy v parlamentných voľbách s tým, že to samozrejme nebude zadarmo. Keďže mu bolo zrejmé, že nejde o legálne získavanie hlasov, kontaktoval políciu … napichli ho a týpka usvedčil.

Čistiť Slovensko od korupcie nemôžeme len na najvyšších poschodiach, ale musíme ísť takto pekne od podlahy. Kupčiť s hlasmi, ako to dlhé roky zvykli kandidáti strany SMER – SD, je podlosť najvyššieho rangu a som veľmi rád, že sa Braňo zachoval vzorovo a pomohol usvedčiť páchateľa.

Zdroj. Facebook/Igor Matovič

Zdroj článku :https://www.tvnoviny.sk/