Po včerajšom zverejnení článku v rubrike VÁŠ TIP sa nám do redakcie PRESS.TV ozval samotný primátor mestá Medzilaboriec Vladislav Višňovský, ktorý sa nám snažil vysvetliť,že on neobdržal od žiadnych usporiadateľov žiadosť o poskytnutie priestorov na benefičný koncert pre ťažko chorého onkologického chlapca Kevina,ktorý je občanom s trvalým bydliskom práve v Medzilaborciach.

Naša redakcia pána Višňovského kontaktovala ešte v ten deň t.j 8.11.2019, keď overovala informácie od nášho čitateľa do včerajšej uzávierky nám ale nikto z nich neodpovedal.

Redakcia spravodajstva PRESS. TV . <redakciapresstv@gmail.com>pi 8. 11. 12:15 (pred 5 dňami)
komu:  primator@medzilaborce-urad.sk

Dobrý deň pán primátor. Naša redakcia spravodajstva PRESS.TV  dostala podnet na spracovanie článku a reportáži od vašich rómskych obyvateľov mestá Medzilaborce. Mohli by ste sa prosím vyjadriť z akého dôvodu im nebola schválená ich žiadosť o priestory  v ktorých by sa mohol konať  benefičný koncert  pre vašeho ťažko chorého obyvateľa Medzilaboriec, Kevina Siváka,ktorý súrne potrebuje peniaze  na transplantáciu  kostnej dreni?    
Prečo ste organizátorom ich žiadosť zamietli ?
Ďakujem za vyjadrenie s pozdravom Jana Kučinská  a Erik Hilár Lakatošovie PRESS.TV

Hneď po skončení telefonického hovoru s primátorom, naša redakcia obdržala mail od referentky kultúry Ivety Gališinovej,že teda organizátorom povoľujú benefičný koncert,ale v priestore mestského amfiteátra,čo samozrejme kvôli nepriaznivým podmienkam neprichádza do úvahy a tak je viac než pravdepodobné,že žiadny benefičný koncert sa pre Kevina tam konať nebude.

Bc. Iveta Gališinová <iveta.galisinova@medzilaborce-urad.sk>12. 11. 2019 15:17 (pred 20 hodinami)
komu: mne

Dobrý deň,

na základe Vášho e-mailu ohľadom priestorov , v ktorých by sa mohol konať benefičný koncert pre ťažko chorého obyvateľa Medzilaboriec Vám zasielame naše vyjadrenie:

1. Mesto Medzilaborce nedostalo od  organizátora  žiadnu  oficiálnu žiadosť vo veci konania vyššie uvedeného benefičného koncertu.


2. Mestu Medzilaborce nie je otázka ťažko chorého obyvateľa mesta Medzilaborce Kevina Siváka ľahostajná a preto vieme ponúknuť na konanie benefičného koncertu  priestory amfiteátra, ktoré svojou kapacitou ponúkajú priestory  pre  návštevníkov z celého okresu Medzilaborce

S pozdravom

Bc. Iveta Gališinová, referát kultúry

Redakcia spravodajstva PRESS.TV