Včera bolo v  okresnom meste Svidník  poriadne rušno,  po zverejnení informácii o  nakazenej osobe zo svidníckeho okresu sa ľudia chytali za hlavy. Strach sa šíril rýchlostnou blesku z každej strany a hlavne každého zaujímalo odkiaľ infikovaná osoba pochádza a kto to môže byt !?

Dnes už s istotou vieme, že nakazenou osobou je mladý poslanec metského zastupiteľstva Giraltovce z okresu Svidník, Martin Varga. Podľa našich  informácii sa nakazil na lyžovačke s priateľmi v Tirolsku. Naša redakcia spravodajstva sa telefonicky skontaktovala priamo s poslancom, ktorý ochotne nám zodpovedal  na naše otázky.

1.) Otázka Pán poslanec prečo ste sa nenechali vyšetriť po návrate  domov z Tirolska ?

“Vrátil som sa vo štvrtok  5 marca z Rakúska, čo bola v danom čase bezproblémová krajina. Po svojom  návrate som sa mohol zaradil do pracovného procesu, kedže som nepociťoval  žiadne medializované príznaky a vyrazme zdravotne problémy. Po víkende, kedy boli zverejnené nove skutočnosti ohľadom vírusu som dobrovolné kontaktoval zodpovedne úrady. V spomínam období bola rozhodujúcim príznakom pri vyšetrenie možnej nákazy teplota 38 stupňov, čo som nesplnil. Moje správanie preto považujem za zodpovedne. Neporušil som žiadne nariadenie, ktoré bolo platne v danom čase. Z vlastnej skúsenosti chcem všetkých vyzvať k maximálnej obozretnosti”.

2.) Otázka Uvedomujete si,  že ste sa zúčastnil v týchto dňoch aj zasadnutia  metského zastupiteľstva, ľudia s ktorými ste prišli do kontaktu či už pracovne,alebo súkromne sú v reálnom ohrození ?

“Áno uvedomujem si to a veľmi má to mrzí  a je mi to ľúto no dúfam, že ani jeden z nich nebude pozitívny na koronavírus.”   

3.) Ako momentálne prebieha vaša liečba ?

” Momentálne som v domácej karanténe a užívam všetke predpísane medikamenty, dodržiavam pokyny lekárov a virológov.”  

Ďakujem vám pekne za rozhovor a prajem skoré uzdravenie, redakcia spravodajstva PRESS.TV Erik Hilár Lakatošovie