Len prednedávnom novozvolená primátorka Svidníka,Marcela Ivančová odvolala bývalého prednostu mestského úradu Vladimíra  Šandalu a už je tu problém. Za nového prednostu si zvolila Miroslava Nováka, ktorý doteraz pôsobil v pozícii právnika.  Do redakcie spravodajstva PRESS.TV  prišiel Svidníčan R. K oznámiť svoju skúsenosť s novým prednostom.

“Pracujem ako radový pracovník cez projekt, ktorý patrí pod mesto a prišiel som sa nového prednostu opýtať, prečo ešte nemáme výplaty keď,že mesto meškalo s výplatami. Namiesto primeraného vysvetlenia mi oznámil, že nevie, lebo vo funkcii je iba krátko. Ale že zistí dôvod a dá mi vedieť. Kým som sa zdržal na chodbe, začul som, ako sa otvorili dvere u referentky pani Heleny Ducárovej a prednosta Novák sa na ňu rozkričal: „Cigánov mi tu už viackrát neposielajte!”

  Zhodou okolnosti práve vtedy bola v miestnosti referentky aj pracovníčka rómskej miestnej občianskej poriadkovej služby. “Neverila som vlastným očiam ani ušiam, čo si to dovolil prednosta povedať,” vyjadrila sa na margo incidentu.

Svidnícki Rómovia sú z celej situácie zhrození a tvrdia, že s bývalým prednostom takéto problémy nemali. Od nového prednostu údajne už viackrát zaznamenali rasistické útoky a dokonca tvrdia, že keď za ním prídu, vybavuje ich iba na chodbe MsÚ.

“Keď ich bolo treba voliť, tak sme pre nich boli občania, ale teraz sme pre nich opäť, ako vždy, Cigáni, ”  hovoria o situácii  svidnícki  Rómovia.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV