Sever Slovenska zažíva poriadnu snehovú nádielku. Už niekoľko dní v tomto regióne husto sneží. Len počas dnešnej noci tam pribudlo niekoľko centimetrov čerstvého snehu, v hornatých oblastiach až pol metra. Miestni hovoria o zime, ktorá nemá obdoby.

Podľa hovorkyne mesta Svidník Kristíny Tchirovéj,sú pracovníci technických služieb mesta Svidník,od začiatku decembra pripravení 24 hodín denne v pohotovostnej službe.

Vyjadrenie: Mesto Svidník je svojou polohou predurčené k plánovaniu pohotovosti počas zimných mesiacov. Pracovníci technických služieb mesta sú od začiatku decembra pripravení 24 hodín denne v pohotovostnej službe. Počas kalamitných stavov majú prioritu vyčistiť hlavné ťahy cez mesto, prístup k SAD stanici, pešiu zónu a prístup k nemocnici, následne sa starajú o všetky ostatné úseky v meste. Veľkou pomocou pri údržbe najmä chodníkov sú pracovníci na Malých obecných službách a v súčasnosti sú nápomocní pri údržbe ciest šiesti noví pracovníci cez projekt ÚPSVaR. Pracovníci TS sa starajú o miestne komunikácie i chodníky pomocou techniky na odhŕňanie snehu, na posyp soli i kameniny.

Redakcia spravodajstva