Krátko po incidente prišli na kontrolu volebných okrskov na Luníku IX dvaja členovia košickej mestskej volebnej komisie a vzápätí za nimi aj člen štátnej centrálnej volebnej komisie z Bratislavy Peter Pollák. Pozorne si vypočuli, čo sa udialo.

Lístok bol vytlačený na počítačovej tlačiarni, nie písaný rukou, takže sa možno domnievať, že nebol vyhotovený za účelom nejakej individuálnej rady. Momentálne tento incident skúma polícia a verím, že čoskoro objasní tento prípad,“ povedal Pollák.

Doložil, že pokiaľ mal možnosť vidieť, priebeh volieb na Luníku IX je štandardný a okrem vyššie spomínaného prípadu iné nedostatky nezistil. Ako uviedol Pollák, na Luníku IX sa nezdrží dlho, pretože pôjde navštíviť ďalšie lokality, kde sú nahlásené nejaké podozrenia z kupovania rómskych hlasov.

Nechcel však konkretizovať lokality, do ktorých pôjde na kontrolu. Doložil, že na kontrolnom výjazde na východe Slovenska bude do skončenia volieb a potom sa vracia do Bratislavy, aby bol pri podpise zápisnice.

Atmosféra vo volebnej miestnosti na košickom sídlisku Luník IX, kde žije najväčšia hustota rómskeho obyvateľstva na Slovensku pripadajúca na jednu obec, počas komunálnych volieb 2018. Košice, 10. november 2018.Foto: SITA/Ivan Fleischer

Polícia preveruje voliča na podnet predsedníčky okrskovej volebnej komisie vo volebnej miestnosti na košickom sídlisku Luník IX, kde žije najväčšia hustota rómskeho obyvateľstva na Slovensku pripadajúca na jednu obec, počas komunálnych volieb 2018. 
Peter Pollák, komunálne voľby 2018
Člen štátnej volebnej komisie delegovaný hnutím OĽaNO Peter Pollák (vpravo) počas rozhovoru s členmi volebnej komisie vo volebnej miestnosti na košickom sídlisku Luník IX, kde žije najväčšia hustota rómskeho obyvateľstva na Slovensku pripadajúca na jednu obec, počas komunálnych volieb 2018.
Redakcia spravodajstvá PRESS.TV-Zdroj:webnoviny.sk