Smutný trend sa potvrdil, extrémisti nenápadne rastú.

Podľa posledného prieskumu agentúry AKO sú kotlebovci najsilnejšou opozičnou stranou. Prieskum sa začal 29. apríla, čiže v deň, kedy Najvyšší súd rozhodol, že nerozpustí ĽSNS. Zber dát prebiehal do 6. mája formou telefonického dopytovania.

 

Voľby by vyhrala strana Smer-SD, získali by 19,1 %. Na druhom mieste je so ziskom 13,9 % ĽSNS, tretia je koalícia Progresívne Slovensko/Spolu so ziskom 13,7 %. Do parlamentu by sa dostala aj strana Most-Híd, v prieskume získala 5,0 %.
Marián Leško: Mnohí však môžu rozhodnutie súdu vnímať ako ospravedlnenie samých pred sebou, že nepodporujú žiadny extrém, ale stranu, ktorá nemá byť rozpustená. 
Marián Leško: Mnohí však môžu rozhodnutie súdu vnímať ako ospravedlnenie samých pred sebou, že nepodporujú žiadny extrém, ale stranu, ktorá nemá byť rozpustená.

(Na snímke predseda strany ĽSNS Marian Kotleba (vpravo) a právny zástupca strany Radovan Hrádek (vľavo)  v pojednávacej miestnosti NS SR v budove Ministerstva spravodlivosti 29. apríla.)

Zdroj:https://refresher.sk/

 

Podľa najnovšieho prieskumu sú kotlebovci opäť druhou najsilnejšou stranou. Predbehli aj progresívcov

Skrytí voliči možno po rozhodnutí nadobudnú pocit, že sa nemajú za čo hanbiť. „Nejaké percento voličov to povzbudilo, posmelilo, no myslím si, že potenciál rastu strany bol zjavný aj pred rozhodnutím Najvyššieho súdu,“ mieni novinár a komentátor.

Archívna reportáž televízie PRESS.TV

 

„Mnohí však môžu rozhodnutie súdu vnímať ako ospravedlnenie samých pred sebou, že nepodporujú žiadny extrém, ale stranu, ktorá nemá byť rozpustená. Môže to byť teda dodatočný impulz, aby sa neskrývali, aby svoju volebnú preferenciu vyjadrili veľmi jasne,“ uzavrel Leško.

ZDROJ: ako.sk TAGY: politikakotleba