1. Kotlebovci v paláci? 2. Pellegrini sa správa ako bezočivý majiteľ firmy, ktorému chce Lunter prekaziť biznis. 3. Ešte to v prieskumoch nevidieť, ale PS/Spolu chytili druhý dych.

1. Kotlebovci v paláci?

Keď to Zuzana Čaputová prvýkrát vyhlásila pred týždňom, nikto tomu nevenoval primeranú pozornosť. V nedeľu v relácii Na telo s Michalom Kovačičom však svoj plán zopakovala opäť a ešte ho o čosi posunula.

Prezidentka pár týždňov pred voľbami hovorí, že ak ĽSNS vyhrá voľby, bude s Kotlebom rokovať, pretože rešpektuje vôľu ľudí.

Vzápätí dodáva, že to neznamená, že ho poverí aj zostavením vlády, pretože „zatiaľ to vyzerá tak, že koaličný potenciál tejto strany je nulový“. Či si to má volič demokratických strán vysvetliť tak, že ak Kotleba parlamentnú väčšinu nazbiera, prezidentka len mykne plecom, nevedno.

Čaputová však zachádza ešte ďalej. Vraví, že by vymenovala akúkoľvek vládu s ĽSNS, ak by takáto „formácia“ našla v parlamente väčšinu – lebo to by znamenalo, že tak rozhodli voliči.

O čo ide prezidentke. Nevieme, ako k tomu došlo – či prezidentka takéto veci rozpráva, pretože si chce prichystať alibi ešte predtým, než by k takýmto katastrofickým scenárom malo dôjsť, alebo tým chce vystrašiť demokratických voličov, alebo ide len o príkre až excelové dodržiavanie ústavy.

Zdroj:https://dennikn.sk