Koronavírus je aktuálne potvrdený u 5 ľudí na Slovensku. Do platnosti prichádzajú nové nariadenia, čím je rušenie podujatí, akcií a zatváranie škol a škôlok vo viacerých mestách. Aktuálne je poplach už aj v Slovenskom národnom divadle v Bratislave, kde sa potvrdil prvý nakazený prípad.

Premiér Peter Pellegrini na epidémiu koronavírusu zvolal krízový štáb a ohlásil opatrenia, ktoré by mali pomôcť zabrániť jeho rozširovaniu. Bratislavský župan Juraj Droba vyhlásil, že v vzhľadom na vážnu situáciu budú zavreté všetky bratislavské školy. K tomuto rozhodnutiu sa pridali aj viaceré univerzity. Rovnako sa zatvára aj Galéria mesta Bratislavy až do odvolania. Historické múzeum na Bratislavskom hrade zatvoria na najbližšie dva týždne, teda do 22. marca.

Kritická situácia začína už byť aj v národnom divadle. Tu sa potvrdil prvý prípad nakazeného zamestnanca. Podľa našich informácií ide o divadelnú kostymérku, ktorá sa vrátila z Bruselu. Paradoxom je, že pred týždňom sa konali v historickej budove divadla veľké oslavy k 100. výročiu SND.

Podrobnosti zisťujeme!

Zdroj:https://www1.pluska.sk