Zaujímavé posolstvo na Veľký piatok vyslal svetu pápež František.

V relácii televízie BBC 2 totiž odpovedal na otázku odmietania homosexuálov. Hoci oficiálne nepodporuje vzťahy dvoch osôb rovnakého pohlavia, ich sexuálnu orientáciu nijako neodsudzuje. Naopak, teraz vyhlásil, že ktokoľvek, kto odmieta homosexuálov, odsudzuje ich, odmietne ich v práci alebo ich vyhodí z rodiny, podľa Františka nemá ľudské srdce.

František sa stretol vo Vatikáne s britským komikom Stephenom K. Amosom, ktorý nedávno prišiel o sestru i matku. Amos prišiel do hlavného mesta katolíckej cirkvi hľadať odpovede na otázky o živote a smrti, hoci sa sám považuje za neveriaceho a ako gay sa cíti byť kresťanmi odstrkovaný.

“Prišiel som o matku, pred tromi mesiacmi som pochoval svoju sestru dvojča, obe boli veľmi nábožensky založené. Takže keď prichádzam na túto púť ako neveriaci, hľadám odpovede a vieru. Ale ako gay sa cítim neprijatý,” sťažoval sa Amos Františkovi.

“Klásť väčší dôraz na prídavné meno homosexuálny ako na podstatné meno človek nie je dobré. Všetci sme ľudské bytosti a máme dôstojnosť. Je jedno, kto ste, alebo ako žijete svoj život, o ľudskú dôstojnosť neprichádzate. Sú ľudia, ktorí sa rozhodnú vyberať si medzi ľuďmi a iných odstrkovať práve kvôli tomu prídavnému menu. Ale títo ľudia nemajú ľudské srdce,” uviedol František, ktorého na Veľký piatok bude v záberoch svojho dokumentu citovať britská BBC 2.

Zdroj:https://www.cas.sk/