Podľa pápeža niektorí politici zastávajú dokonalý model kultúry vylučovania a nenávisti.

V piatok sa Pápež František otvorene zastal ľudí inej ako tradičnej sexuálnej orientácie. Stalo sa tak po prvýkrát a úplne nahlas ich prenasledovanie prirovnal k tomu, čo robili v prvej polovici minulého storočia nacisti.

Ide o mimoriadne odvážne slová z úst hlavy Rímskokatolíckej cirkvi a zároveň je to aj prvé takto otvorené Františkove vyjadrenie k tejto téme. Doposiaľ sa totiž predpokladalo, že v nej až tak príliš otvorený nie je.

Pápež v piatok vo svojom prejave na medzinárodnej právnickej konferencii vo Vatikáne kritizoval politikov, ktorí hovoria o menšinových skupinách vrátane ľudí hlásiacich sa k „inej“ sexuálnej orientácii rovnakým štýlom, akým hovoril v 30. rokoch Adolf Hitler o Židoch.

Toto sú typické prejavy nacizmu, ktorý so svojím prenasledovaním Židov, Rómov alebo ľudí homosexuálnej orientácie predstavuje dokonalý model kultúry vylučovania a kultúry nenávisti,“ povedal pápež.

František kritizoval aj to, že súčasný právny systém v jednotlivých krajinách nemá žiadne páky na to, aby mohol dôsledne trestať zločiny proti životnému prostrediu. Pápež tieto zločiny nazval „ekocídou„.

Zdroj: https://www.hlavnydennik.sk/ foto zdroj:http://www.google.com