Hlava katolíckej cirkvi tiež povedala, že modlitba by mala byť úprimná a mala by vychádzať z duše človeka.

VATIKÁN 30. januára – Pápež František absolvoval prvú verejnú audienciu v tomto roku. Práve na nej zazneli slová, ktoré možno rozdelia spoločnosť na dva tábory. Pápež totiž jasne povedal, čo si myslí o ľuďoch, ktorí síce navštevujú kostol pravidelne, ale ich správanie má ďaleko od toho správneho kresťanského.

Silné slová Svätého Otca

Pápež vo svojom nedávnom prejave kritizoval ľudí, ktorí chodia do kostola, no keď z neho vyjdú, šíria okolo seba nenávisť a ohovárajú druhých. „Koľkokrát sme boli svedkami toho, že ľudia, ktorí chodia do kostola každý jeden deň, trávia v ňom celé dni, neskôr nenávidia iných a hovoria o nich v zlom,“ vyjadril sa.

František takéto správanie nazval pokrytectvom a škandálom. „Je to škandál! Ak ste takíto kresťania, radšej nechodievajte do kostola a buďte ateisti,“ povedal pápež na audiencii vo Vatikáne.

Pápež František.

Hlava katolíckej cirkvi sa tiež vyjadrila, že každá modlitba by mala byť úprimná a mala by vychádzať z duše človeka. Svätý Otec pripomenul aj to, že je dôležité menej hovoriť, a viac konať. O ľuďoch, ktorí veľa hovoria, pretože chcú byť len v centre pozornosti, by sa katolíci podľa neho mali držať ďalej.

Zdroj:https://www.dobrenoviny.sk/