Kto by to bol povedal, že muži začnú nosiť kabelky tak skoro.

Niekoľko posledných rokov sa módny priemysel vyvíja míľovými krokmi, už v podstate nedokážeme jednoznačne predpovedať, ako bude vyzerať nasledujúca sezóna, môžeme o tom len polemizovať. Jedno však môžeme tvrdiť s určitosťou: Móda roku 2019 bude revolučná.

 

Jedným z najväčších prekvapení, ktoré si v nich môžeš všimnúť, sú, podrž sa, pánske kabelky. Áno, čítaš správne a nie, v nadpise sme teda v žiadnom prípade nezavádzali. Je to naozaj tak, podľa uznávaných módnych návrhárov muži taktiež túžia po luxusnej kabelečke, na príručnú batožinu sa nezávisle od seba vo svojich koncoročných kolekciách zameriava hneď niekoľko z nich.

Virgil Abloh si pre Louis Vuitton predstavil celú sériu najrôznejších modelov a prevedení, kabelky zakomponoval taktiež aj do kolekcie pre svoju vlastnú značku OFF-WHITE.

 

 

 

Módna návrhárka a dedička rodinného podniku, Silvia Venturini Fendi, sa v najnovšej kolekcii uznávanej talianskej značky rozhodla implementovať ikonické dámske kabelky aj do pánskej kolekcie.

 

Kabelka Baguette od Fendi v pánskej verzii

 

Kabelka Peekaboo od Fendi v pánskej verzii

 

Vo svojich tohtoročných kolekciách pre Dior ich obsiahol aj Kim Jones. Rovnako ako Silvia, aj on pretransformoval pôvodne dámsku kabelku do podoby určenej pre pánov. Futuristický dizajn jej prospieva.

 

Saddle bag v dvoch prevedeniach pre pánov

 

 

Podobne to cíti aj Pierpaolo Piccioli, kreatívny riaditeľ pre taliansku značku Valentino, ktorej sa v posledných rokoch darí udržať pozornosť verejnosti.

 

 

 

 

Vidíš to teda sám, pánske kabelky sú hitom najsledovanejších tohtoročných kolekcií. Dior je príliš veľký hráč, rovnako ako Louis Vuitton, Fendi alebo Valentino. Nepotrvá dlho a vykopírujú ich návrhy nemenované reťazce s rýchlou módou, bude ich plné nákupné centrá.

 

Redakcia spravodajstva PRESS.TV Zdroj:https://refresher.sk/