Kristíne vyoperovali slepé črevo úplne zbytočne.

Určite ste už počuli mnoho zaujímavých príbehov o slovenských lekároch. Nie vždy sa im podarí problém diagnostikovať hneď na prvý raz a z času na čas niečo pokazia. Žiadny príbeh sa však zrejme nevyrovná prípadu, ktorý sa stal Slovenke Kristíne (22). Lekári jej vyoperovali orgán a úplne zbytočne.

„Trápili ma vysoké teploty a bolesti brucha,“ opisuje svoj stav Kristína. Podľa jej slov lekári z príznakov usúdili, že by mohlo ísť o zápal slepého čreva a dievča po príchode do nemenovanej slovenskej nemocnice odviezli na operačnú sálu.

„Keď ma otvorili, zistili, že slepé črevo je zdravé. No keďže som už ležala na stole, povedali si, že ho predsa len vyberú,“ vysvetľuje mladá žena. Chirurgovi, ktorý v danej nemocnici už v súčasnosti nepracuje, sa podľa všetkého nepozdávalo priznať si chybu a dievča zašiť bez akéhokoľvek zákroku. Radšej teda vyoperoval úplne zdravý orgán.

„Chybu však nevedeli ututlať, lebo teploty neustupovali. Napriek tomu ma v nemocnici nechali trpieť ďalšie tri dni na infúziách a liekoch, ktoré nezaberali,“ hovorí o hororových pooperačných zážitkoch.

Rodičia mladej dievčiny sa na zlý stav svojej dcéry nevedeli ďalej pozerať. Kristína mala zväčšené uzliny a silné teploty, no lekári stále neboli schopní určiť diagnózu. „Otec si po troch dňoch povedal dosť. Vybavil mi prevoz na detskú onkológiu v Banskej Bystrici s podozrením na leukémiu. Tam mi zistili, že mám kombináciu dvoch vírusov, ktorou sa nakazí jedno z tisíc detí,“ hovorí. Bolesti brucha spôsobila zväčšená pečeň, ktorú kombinácia vírusov poškodila. „Z banskobystrickej nemocnice ma prepustili po troch dňoch, no z choroby som sa dostávala ešte dlho. Nasadili mi lieky, nariadili oddych a prísnu diétu. Našťastie, mi nezostali žiadne trvalé následky,“dodáva na záver Kristína.

 

Redakcia spravodajstva PRESS.TV-Zdroj:https://www1.pluska.sk