Spor medzi Rómami sa vyostruje! Kráľa Róberta I. zvrhli z trónu: Vajdom pri pohľade na to, čo robí, kypí žlč!

Róberta I

Tak je kráľom alebo nie je? Medzi Rómami na Slovensku panuje napätie. Na svojom zasadnutí ešte v roku 2015 totiž zvrhli z trónu predtým právoplatne vymenovaného kráľa Róberta Botoša alias Róberta I.

Ten však dodnes tvrdí, že je kráľom a podľa svojich slov vybavil 5 miliónov eur na zjednotenie Rómov. Prezident Rómov zo Slovenska Jozef Konti (64) však tvrdí, že je to podvod, obohacuje sa a vyzýva ho, aby sa prestal nazývať kráľom.

Problém medzi Rómami na Slovensku sa vyostruje. Spôsobil ho sám kráľ, ktorý podľa mnohých kráľom vlastne už nie je – pred niekoľkými rokmi ho totiž zhodili z trónu. „Na riadnom zasadnutí v roku 2015 sme ho odvolali, aj všetci vajdovia. Založili sme občianske združenie Kráľovský Dvor – Kráľovská Rada Rómov na Slovensku a momentálne nemáme kráľa.

On sa však za neho stále vydáva a vystupuje tak aj vo vzťahu k inštitúciám a získava podvodom peniaze, ktoré si necháva pre seba,“ tvrdí Jozef Konti (64), prezident Rómov zo Slovenska. Pre Botoša má ostrý odkaz. „Vyzývame ho, že ak sa bude naďalej prezentovať ako rómsky kráľ, tak rómska rada a rómska elita na čele so všetkými vajdami podáme na neho trestné oznámenie,“ rozhorčene hovorí Konti. Vzápätí prezrádza ďalšie prekvapujúce veci.

„Nevedeli sme, že je negramotný, keď sme ho zvolili, nemá skončenú ani základnú školu, robí nám hanbu. My podporujeme rómsku politickú stranu, ale kategoricky odmietame, aby Botoš lákal peniaze podvodom, upozorňujeme na to aj všetky inštitúcie, nemá náš mandát,“ s hnevom tvrdí Konti. Podľa neho sa „fejkový“ kráľ takto sám obohacuje. „Kráľ sa nenarodí ako kráľ, je to volená funkcia, a preto aj odvolateľná,“ dodáva Konti.

Som neodvolateľný!

Podľa Róberta I. sú tvrdenia o jeho nelegitímnosti zbytočné. „Nie som si vedomý právnej subjektivity stretnutia v roku 2015, kde sa úzka skupina Rómov rozhodla odvolať ma. Väčšina z týchto ľudí pri imaginárnom odvolávaní ma odvtedy osobne navštívila, požiadala o spoluprácu, pomoc a odpustenie, o čom svedčia aj mediálne výstupy,“ uviedol Róbert I. Dúfa, že sa Rómovia nedajú zneužívať podnikavcami, manipulátormi a intrigánmi na poškodzovanie jediného právoplatne zvoleného rómskeho kráľa.

„Na ich slová, že nie som kráľom, sa dá dodať už len jedna vec – som neodvolateľný, lebo som kráľ. Môžem dobrovoľne odstúpiť alebo zomrieť,“ vyhlásil.

Róbert Botoš
Proti obvineniam o špinavých peniazoch sa kráľ Róbert I. ostro ohradil.Tvrdí, že verejne deklarovaných 5 miliónov eur je od sponzorov, aby podporil a vybudoval novú nádej pre Rómov a všetkých občanov, z ktorých sa pomaly stávajú občania druhej kategórie.
„Z týchto financií chceme vybudovať okresné štruktúry, členskú základňu i dostať sa do povedomia ľudí. Peniaze som zohnal od silných a reálnych sponzorov, ktorí nám pomôžu dostať sa konečne do parlamentu, pretože Rómovia sú súčasťou tohto národa,“ dodal.