• na Slovensku je 44 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom
  • pre všetkých, ktorí sa  vrátili zo zahraničia, platí 14-dňová karanténa, za jej nedodržanie hrozí pokuta do výšky 1650 eur
  • cez víkend bude obmedzená aj prevádzka obchodných centier, kedy bude možné nakúpiť len potraviny, lieky a drogériu.

Na Slovensku pribudlo 12 nových prípadov

Slovensko má 12 ďalších prípadov ochorenia COVID-19. Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) to oznámil pred médiami v sobotu popoludní. Ministerstvo zdravotníctva bude informovať, odkiaľ sú. Dokopy je tak na našom územií 44 prípadov nákazy.

SITUÁCIU SLEDUJEME ONLINE

17:37 Ministerstvo zdravotníctva už upresnilo 12 nových prípadov nákazy. Ide o 4 mužov a 3 ženy z Bratislavy, 1 muž z okresu Bytča, 1 muž z okresu Svidník, 2 ženy zo seneckého okresu a 1 muž z okresu Nové Zámky, píšu Aktuality.

17:21 Britská nízkonákladová letecká spoločnosť Jet2 v sobotu oznámila, že dočasne nebude lietať do Španielska,ktoré je momentálne po Taliansku v Európe druhou najzasiahnutejšou krajinou, čo sa týka počtu osôb nakazených koronavírusom. Viaceré lietadlá tejto spoločnosti podľa agentúry AP nariadenie nelietať do Španielska dostali až po odlete do tejto krajiny,  a tak sa vo vzduchu otočili a vrátili do Británie.

17:14 Bill Gates, ktorý so svojou nadáciou pracuje na testovacej súprave, ktorá ma umožniť otestovať sa na koronavírus v pohodlí domova, oznámil, že sa rozhodol odstúpiť z predstavenstva spoločnosti Microsoft, aby sa mohol viac venovať svojim filantropickým aktivitám. Informovala o tom agentúra v sobotu AFP s odvolaním sa na oznámenie spoločnosti.

Nové prípady nákazy na Slovensku

16:38 Slovensko malo v sobotu 12 nových prípadov nakazených koronavírusom, oznámil Pellegrini na brífingu na hraniciach. Ministerstvo zdravotníctva bude informovať, odkiaľ sú. Dokopy je tak na našom území  44 prípadov nákazy.

Zároveň uviedol, že zajtra zvážia, či Slovensko príjme radikálnejšie opatrenia a zdôraznil, že je to hlavne o tom, aby sa všetci správali zodpovedne. „Zdá sa, že tu pomôže len takáto veľká a vážna reštrikcia,“povedal. Potraviny a drogérie by mali zostať otvorené, ale viac informácií poskytne zajtra.

Viac sa dozviete TU-https://www1.pluska.sk/spravy/koronavirus/online-koronavirus-vyziadal-dalsich-nakazenych-nove-umrtia