Ako prvá na prípad diskriminovanej učiteľky zo Starej Ľubovne, ktorú s jej neterami nepustili do miestneho lokálu na Latino párty, poukázala internetová televízia Gipsy Television.

ŠRC-Stará Ľubovňa

Naša redakcia spravodajstva PRESS.TV sa na prípad pozrela z blízka a s pani Pompovou natočila rozhovor, vďaka našej spolupráci aj s inými médiami sa o danú vec začali zaujímať České a Slovenské média,ktorým naša redakcia ochotne poskytla informácie k danému prípadu.

Podľa doterajších zistení majiteľ podniku na pani Pompovu poukazuje ako na chronickú sťažovateľku len, aby sa vyhol škandálu a trestnému stíhaniu,ktorý zrejme nezostane bez povšimnutia. Pani Pompová lokál navštívila iba jediný krát, aj to ju do vnútra podniku nepustili.

Iba si pripomeňme ako sa odohral celý prípad

Podľa Gipsy Televison ktorá uviedla že:

STARÁ ĽUBOVŇA: Na Latino párty nepustili rómsku učiteľku a jej netere. Dôvodom mal byť údajne ich etnický pôvod.

Učiteľka s 30-ročnou praxou je z celej situácie sklamaná. Na latino párty ju s jej neterami nepustili. Dôvodom mal byť údajne ich rómsky pôvod.

Magdaléna Pompová šla s neterami na latino párty v Starej Ľubovni. Pred akciou ale zatelefonovali do Športového a relaxačného centra – ŠRC, aby si rezervovali stôl. “Telefonovala tam neter, ale žial stoly už boli rezervované. Povedali jej však, že to nie je problém, že na latino párty môžeme prísť,” povedala Magdaléna Pompová pre Gipsy Television.

Päť žien a syn pani Pompovej sa tak v uplynulú nedeľu vybrali na spomínanú latino párty. To však ale ešte netušili, čo ich po príchode do Športového a relaxačného centra – ŠRC čaká. “Mladý muž nám povedal, že je to súkromná párty a že je tu všetko rezervované,” povedala Pompová.

Učiteľka sa nedala odbiť a mužovi, podľa jej slov, argumentovala tým, že podujatie prezentovali ako verejné na sociálnej sieti Facebook. “Prišli ďalší ľudia, boli to Nerómovia, vstupenky im predali,” povedala Magdaléna Pompová v rozhovore pre Gipsy Television.

Podľa Pompovej na podujatí neboli žiadni Rómovia. “Mňa by to netrápilo, ak by ma tam nepustili pretože som to už zažila. Mne išlo o moje netere, ktoré sa snažia, ktoré študujú. Jedna študuje jazyky, 5-ročný odbor a druhá maturuje z manažmentu. Snažia sa integrovať a keď som videla tie sklamané tváre …,” dodala Pompová.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV