PRAHA 16. novembra (WebNoviny.sk) – Český premiér Andrej Babiš v piatok ráno na tlačovej konferencii pred odletom do Bruselu emotívne vyhlásil, že napriek výzvam na rezignáciu v súvislosti s kauzou údajného únosu jeho syna na Krym nemieni odstúpiť a nikdy tak neurobí.

Novinárov zároveň obvinil, že informovaním o kauze farmy Čapí hnízdo spôsobili zhoršenie zdravotného stavu jeho syna, ktorý podľa neho trpí schizofréniou.

NIKDY NEODSTÚPI

Ja vám iba chcem povedať, že nikdy neodstúpim. Nikdy. Nech si to všetci zapamätajú. Nikdy,“ povedal Babiš novinárom pred odletom do Bruselu.

Poďakoval sa tiež prezidentovi Milošovi Zemanovi, ktorý vo štvrtok v rozhovore pre televíziu Barrandov uviedol, že v prípade vyslovenia nedôvery vláde poverí Babiša zostavením vlády znova. „Som veľmi rád, že ma podporil,“ povedal Babiš.

K rezignácii do vyšetrenia kauzy päťdesiatmiliónovej dotácie pre farmu Čapí hnízdo vyzval Babiša Senát aj opozícia v Snemovni, ktorá vyvolala hlasovanie o vyslovení nedôvery vláde. To sa bude konať budúci piatok. Že by mal Babiš odstúpiť z funkcie premiéra do vyšetrenia prípadu, si myslí aj väčšina respondentov v prieskume agentúry Median.

VÝLET DO RUSKA

K téme sa rozhovoril po tom, čo dostal otázku týkajúcu sa jeho názoru na to, že jeho syn v e-maile serveru Seznam Zprávy napísal, že jeho otec klame, keď tvrdí, že musí byť pre svoju diagnózu pod neustálym dohľadom. Premiér na to odpovedal, že synov zdravotný stav sa zhoršil preto, že novinári informujú o okolnostiach vyšetrovania kauzy farmy Čapí hnízdo.

„A preto skrátka išiel na výlet do Ruska s človekom, ktorý sa o neho staral. Ktorému som, samozrejme, vďačný,“ vysvetlil premiér. Sám Babiš junior v reportáži servera Seznam Zprávy túto cestu opisuje ako únos, ktorý mu mal zabrániť v tom, aby vypovedal v zmienenej kauze, uvádza portál Novinky.cz.

Zdroj:https://www.webnoviny.sk/