Komunálne voľby a prvé kolo senátnych volieb sa uskutočnia už dnes  5. a 6. októbra 2018, výsledky budú zverejnené 6. októbra 2018 večer. Druhé kolo senátnych volieb sa koná 12. a 13. októbra.

Zaznamenali sme neskutočne veľký záujem zo strany Rómskych kandidátov na poslancov do komunálnych volieb v Č.R  Bohužiaľ nájdu sa aj takí ktorí nechcú držať spolu s Rómami a dokonca ako by schválne kandidujú za príliš kontroverzne strany ako sú : SPD-Sloboda a priama demokracia Tomia Okamuru.

Televízia Romea.cz, rozbehla kampaň Me džav! A So tú, ktorá funguje ako osveta, prečo je dôležité voliť a nezapredať. Konečne prišla tá chvíľa, kedy si Rómovia uvedomili, že zmena príde len vtedy, keď sa oni sami na nej budú podieľať. Komunálne politika je o problémoch mesta, a ak sa Rómovia budú držať späť a do komunálnej politiky nevstúpi, nikdy sa nič nezmení, a čo viac, ak sa o politiku nezaujímajú, nepodieľa sa na chode mesta aktívne, tak potom sa stáva, že mesto rozhodne o niečom, čo sa Rómov dotýka, a oni o tom nevedia a potom len doma nadávajú. Je skutočne potrebné, aby Rómovia komunálne voľby nepodceňovali, pretože to sú najdôležitejšie voľby. Tých miest, kde by bolo namieste, aby Rómovia kandidovalo, je niekoľko, rómske osobnosti by mali byť bežne súčasťou lokálnej politiky, aby vedeli, čo sa na radnici prerokúva. Som rád, že Rómovia konečne otvorili oči a kandidujú.Povedal Cyril Koky pre Romea.cz  Redakcia spravodajstvá PRESS.TV