Voľby v obciach, kde útočili Rómovia: Truban utekal do Richnavy, aby predbehol ĽSNS. Získal tam 1,9 percenta

Pozreli sme sa na výsledky volieb v tých obciach či mestách, kde po útokoch Rómov kampaňoval Kotleba alebo tam dochádzalo k vážnejším stretom medzi priaznivcami ĽSNS a demokratickou opozíciou.
Pár dní pred minuloročnými Vianocami v Richnave ani náhodou nevládla pokojná a sviatočná atmosféra.

Skupinka detí z rómskej osady napadla 60-ročnú ženu, sotili ju z mosta a ukradli jej moblný telefón.

Miestnych brutálny útok pobúril. No nielen ich. Dedinu v gelnickom okrese sa rozhodli navštíviť kotlebovci, ktorí voličom sľúbili, že si poradia s „asociálmi“.

Ešte pred Richnavou Kotleba zavítal aj do Važca, kde zasa desiati Rómovia zbili hasiča. Video, ktoré bitku zachytávalo, videli na Facebooku stovky tisíc ľudí. Kotleba sa prišiel osobne pozrieť na mimoriadne zastupiteľstvo, ktoré sa situáciou v obci zaoberalo.

Spolu s ním do Važca pricestovalo ďalších asi dvesto mužov v zelených tričkách. Pre ĽSNS išlo o starú a overenú taktiku.

Chceli predbehnúť Kotlebu

V marci minulého roku kotlebovci navštívili Dobšinú, kde Róm zavraždil 22-ročného futbalistu, a Brzotín, kde napadli miestneho poslanca.

Ukázali sa aj v Kameňanoch, kde zasa zbili dôchodcu. Keď sa teda Kotleba rozhodol robiť si kampaň aj v Richnave, lídri koalície PS-Spolu si povedali, že mu v tom zabránia. Do obce prišli ešte pred ním.

„My sme neprišli do obce mudrovať ako niekto. Kotleba nie je jediný, kto chce riešiť ich problémy. On ich ani riešiť nedokáže, vie len sľubovať a rozosievať nenávisť,“ hovoril Michal Truban, volebný líder koalície.

Progresívci sa vzápätí rozhodli protestovať proti fašizmu po celom Slovensku. S preškrtnutými dvojkrížmi Hlinkovej gardy chodili takmer na všetky mítingy ĽSNS. Častočne sa k nim pridal aj exprezident a líder Za ľudí Andrej Kiska či predseda KDH Alojz Hlina.

Debakel pre PS-Spolu

Pozreli sme sa preto na výsledky volieb v tých obciach či mestách, kde po útokoch Rómov kampaňoval Kotleba alebo tam dochádzalo k vážnejším stretom medzi priaznivcami ĽSNS a demokratickou opozíciou.

Ukázalo sa, že Truban ani Kiska obyvateľov obcí, v ktorých svoju silu demonštroval Kotleba, nepresvedčili. V Richnave koalícia PS-Spolu úplne pohorela. Získala tu len 1,94 percenta, ĽSNS tu skončila s takmer 20 percentami.

Jednoznačným víťazom v obci boli Obyčajní ľudia so ziskom 47,6 percenta. Vo Važci kotlebovci dokonca s takmer 28 percentami voľby úplne vyhrali. Progresívci tu získali 3,29 percenta.

Vo Važci sa po útoku Rómov na hasiča osobne ukáza aj exprezident a líder Za ľudí Andrej Kiska. Ani on však miestnych zvlášť neoslovil. Jeho strana v obci získala 5,4 percenta.

Viac sa dočítate TU-https://www.aktuality.sk/clanok/769047/v-obciach-kde-utocili-romovia-truban-s-kiskom-aj-napriek-snahe-pohoreli-ludia-volili-kotlebu/?fbclid=IwAR0EkJ8LErn7qra3huEnUYHGD45vG7vEaqli9k6eFBcWJwLW5Whtsq9ZLMw

Zdroj:https://www.aktuality.sk

Video Zdroj: PRESS.TV