Začalo sa to bolesťou pravého oka. Satanika Ghazaryanová si myslela, že je len niečo vpadlo do oka. Skutočnosť je však oveľa zložitejšia

 
Mladá Arménka plače namiesto sĺz kryštály. Lekári jej nevedia pomôcť.
3/9 Mladá Arménka plače namiesto sĺz kryštály. Lekári jej nevedia pomôcť.Zdroj: Internet
Mladá Arménka plače namiesto sĺz kryštály. Lekári jej nevedia pomôcť.
4/9 Mladá Arménka plače namiesto sĺz kryštály. Lekári jej nevedia pomôcť.Zdroj: Internet
Mladá Arménka plače namiesto sĺz kryštály. Lekári jej nevedia pomôcť.
Arménku Sataniku začalo pred dvoma mesiacmi bolieť pravé oko. 22-ročná žena poprosila o pomoc svokru. Pani Zemfira zobrala vreckovku a pozerala neveste do oka. Nenašla žiadnu smietku, ale kryštály.
Mladej Arménke lekári nevedia pomôcť.

Záhada

Tento príbeh znie neuveriteľne, ale overili ho reportéri arménskej televízie Shant News. Navštívili dedinu Spandarjan, kde Satanika býva. A uvideli aj jej kryštálové slzy. Mladá žena ochorela v júni tohto roka. Zo začiatku nikomu nehovorila, že ju bolia oči aj hlava. Až keď sa bolesť stala neznesiteľnou, poprosila o pomoc svokru. Pani Zamfira na začiatku skúsila zistiť, č neveste nespadli do oka nejaké smietky. Lenže zistila, že v pravom oku nevesty sa nachádza čosi čudné. Vzala vreckovku, a vtedy zistila, že vyberá kryštály. Odvtedy vyberá z nevestinho oka každý deň okolo 10-15 kryštálov. Sú tvrdé a majú ostré hrany. Niektoré sú priehľadné, iné farebné. Občas sa po ich vytiahnutiu objaví krvácanie.

Genetická choroba?

Rodina navštívila mnoho lekárov, ale ani špecialisti v hlavnom meste Jerevane mladej žene nevedeli pomôcť. Niektorí dokonca sugerovali, že si Satanika vymýšľa a sama si vkladá kryštály do oka. Reportéri však jej prípad nenechali tak a obrátili sa na známu ruskú očnú lekárku Tatianu Šilovú. Tá vysvetlila, že hoci Satanikina diagnóza je veľmi zriedkavá, s podobnými prípadmi sa už stretla. Príčinou môže byť infekcia alebo genetická choroba. Vysvetlila, že ľudské slzy sú zložené o. i. z proteínov, soli a vody. Pod vplyvom istých faktorov, napr. metabolického ochorenia, môžu kryštalizovať. Podľa ruskej špecialistky Satanica musí absolvovať veľmi podrobné vyšetrenia, len tak lekári môžu nájsť príčiny jej ochorenia.

Zdroj:https://plus7dni.pluska.sk