• Riška prekonala detskú mozgovú obrnu
  • podstúpila viacero operácií a vyžaduje sústavnú starostlivosť
  • vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu

Renáta Karsová, matka:

Dobrý večer volám sa Renáta Karsová. Sme štvorčlenná usporiadaná, ale chudobná rodina. Na koľko nám život nedoprial všetky zdravé deti, museli sme dvom naším deťom, ktoré prekonali DMO zabezpečovať zvýšenú starostlivosť. No žiaľ o jedného syna sme prišli pred 11 rokmi , a jedného máme zdravého. V súčastnosti sa staráme o dcérku Rišku, ktorá je tiež po prekonaní DMO a navštevuje špeciálnu školu vo Svidníku. Jej zdravotné postihnutie vyžaduje sústavnú lekársku a sociálnu starostlivosť.

Veľkým prínosom pre dcérku je aj vzdelávanie v škole, ktorú veľmi rada navštevuje. Naša dcérka Riška má následkom prekonanej DMO najviac postihnuté dolné končatiny. V minulosti podstúpila v Žilinskej nemocnici na oddelení ortopédie náročnú operáciu ktorá jej výrazne pomohla, a však nie tak aby mohla chodiť bez pomoci. Opakované rehabilitačné liečenia bolí drahé . Naša dcérka Riška podstúpila ešte 2 operácie končatín a následné rehabilitačné liečenia a k tomu som jej aj ja ako jej mama darovala štep. Bolo to pre nás finančne náročné, avšak jej túžba chodiť bez kompenzačných pomôcok je tak silná, že chceme urobiť preto všetko, aby sme jej pomohli . Bohužiaľ naša finančná situácia je veľmi ťažká, pretože ja nepracujem, lebo som na opatrovateľskom príspevku. A manžel pracuje iba príležitostne nakoľko v našom okrese je veľmi málo pracovných príležitostí. Preto sa obraciame na vás s prosbou o finančnú podporu, veľmi by jej pomohla návšteva rehabilitačného centra, no žiaľ je to pre nás finančne náročné centrum navštíviť. Samozrejme sme ochotných vám zaslať a zdokladovať všetky potrebné údaje a lekárske správy čo sa týka dcérky. Veríme vo vašu pomoc za ktorú vám vopred ďakujeme. Riška s rodinou.

Redakcia spravodajstvá PRESS.TV – VIAC SA DOZVIETE TU !  klikni na odkaz https://pomocdruhemu.sk/pribeh/riska-karsova/?fbclid=IwAR3OV25H8PeSNLvKc_wOG4akSPDLNy59S5L8tSCoWIlnnfBmjuDOnOU-rcM