Predseda SaS Richard Sulík v rozhovore pre TASR potvrdil, že ak budú vo vláde zrušia obedy i vlaky zadarmo. Toto jeho nemilé novoročné predsavzatie sa negatívne dotkne študentov, dôchodcov i mladých rodín. Učiť by sa od neho mohol aj bývalý minister Ľudovít Kaník, ktorý si za niektoré svoje kroky vyslúžil nepeknú prezývku “sociálny netvor”.

Chcem pripomenúť, že obedy zadarmo podporila veľká časť opozície, prezident Kiska, ale najmä odborná verejnosť. Skvelé skúsenosti s týmto opatrením majú škandinávske krajiny, ktoré sú známe silnou sociálnou politikou. Sulík argumentuje, že radšej zvýši daňový bonus na dieťa. Výsledkom však bude, že niektorí nezodpovední rodičia minú tieto neadresné peniaze na niečo iné, možno aj na alkohol, či cigarety a dieťa zostane napokon hladné.

Pri vlakoch zadarmo šéf liberálov vyťahuje jeho známu formulku, že všetko vyrieši trh. Takže podľa tejto logiky milí študenti a dôchodcovia budete cvakať plné sadzby a nemáte nárok ani na zľavy, ktoré platili pred zavedením vlakov zadarmo. Nehovoriac o tom, že opatrenie má aj ekonomický prínos. Zvýšil sa počet platiacich cestujúcich a vlaky nejazdia po Slovensku poloprázdne. Kolegovia z opozičných strán OĽaNO a Sme rodina už Richardovi Sulíkovi odkázali, že na akékoľvek rušenie môže zabudnúť. Čiže sa hádajú medzi sebou už teraz a pritom chcú spolu vládnuť. Nepripomína vám to niečo? Áno, obdobie vlády I. Radičovej..

Napísal Erik Tomáš na svojej FB stránke.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV