Český europoslanec MUDr. Ivan David, CSc. z poslaneckej frakcie Identita a demokracia dnes na svojej fb stránke zverejnil dokumentačné foto a príspevok s titulkou: „NĚMCI ZABAVUJÍ NA HRANICÍCH NÁŠ JIŽ ZAPLACENÝ ZDRAVOTNICKÝ MATERIÁL“

informujúci o nezákonnom zhabaní českého zdravotníckeho materiálu (osobných ochranných pracovných prostriedkov) v Nemecku.

Podľa jeho vyjadrenia zabavili včera nemecké orgány na Nemecko-Českých hraniciach kamión s už vyplateným zdravotníckym materiálom určeným pre stredočeské nemocnice.

Regionálne zdravotnícke zariadenia v stredočeskom kraji tak v dôsledku toho incidentu už dnes museli obmedziť zdravotnú starostlivosť a pozastaviť testovanie kontaktov na koronavírus, kvôli nedostatku masiek a iného súvisiaceho zdravotníckeho vybavenia.

Skutočnosť, že Nemci v rozpore európskym právom o voľnom pohybe tovaru v jednotnom colnom priestore EÚ neoprávnene siahajú na EXISTENČNE DÔLEŽITÝ majetok iných európskych štátov (Slovenský, Rakúsky, Švajčiarsky a teraz aj Český, KRÍZOVÝ ZDRAVOTNÍCKY MATERIÁL), zadržiavajú a ZABAVUJÚ ho potvrdzuje, že Merkelovej administratíva už povýšila svoj národný egoizmus nad medzinárodné dohody a zmluvné pravidlá fungovania Únie a svojvoľne uplatňuje právo silnejšieho.

Nečinnosť Európskych inštitúcií voči tejto SVOJVÔLI NEMCOV je zarážajúca, a mala by byť pre nás výstrahou.

Navyše fakt, že Talianom v zložitej situácii pomáha Peking a nie Brusel hovorí o súčasnej Európskej únii všetko. Mohutné a početné tisíce-hlavé bruselské inštitúcie sú zrazu v kritických dňoch pre Európu akoby v stave totálnej “MOZGOVEJ SMRTI”.

Zdroj:https://www.facebook.com/jaroslavpaska.sk/