Líder OĽaNO Igor Matovič sa listom ospravedlnil Milanovi Mazurekovi za to, že ho na májovej tlačovej konferencii obvinil, že hádzal kamene po žene s dieťaťom. Dodal však, že ho mrzí Mazurekovo správanie, lebo je presvedčený, že nevychádza z jeho úprimného presvedčenia

Igor Matovič sa ospravedlnil na základe predžalobnej výzvy, ktorú obdržal v júni 2019. V liste sa ospravedlňuje za svoje výroky, ktoré povedal na Mazurekovu adresu počas jednej májovej tlačovky.

“Ja, Igor Matovič sa ospravedlňujem poslancovi Národnej rady Slovenskej republiky a členovi politickej strany Kotleba- Ľudová strana naše Slovensko Milanovi Mazurekovi za neoprávnený zásah do jeho práva na ochranu jeho osobnosti spôsobený mojím výrokom o uvedenom Milanovi Mazurekovi v tom zmysle, že: “hádzal veľké kamene na matku s kočíkom a malým dieťaťom len preto, lebo tam sedel človek, ktorý nebol Slovák, ktorý nemal správnu farbu pleti, ktorý nemal správnu rasu,” ktorý som predniesol dňa 27. 5. 2019 na tlačovej konferencii v Národnej rade Slovenskej republiky.”

Ďalej v liste ale pokračuje a dodáva, že ho veľmi mrzí ak si chlap potrebuje “vybíjať svoje mindráky” na slabších. Matovič priznáva, že neexistuje video, ktoré by dosvedčovalo, že Mazurek spolu s partiou slovne aj fyzicky napadol rodinu Arabov, no aj napriek tomu je podľa neho zrejmé, že bol súčasťou takejto partie.

“Konali ste ako organizovaná skupina, kde ste každý plnili svoju úlohu v tomto prízemnom útoku,” píše v ospravedlňujúcom liste Matovič a dodáva, že Mazurekovou úlohou bolo vulgárne útočiť na rodinu, hoci mu nijako neubližovali. Svojím konaním mal Mazurek vytvoriť atmosféru, ktorá “chlapcom s nižším intelektom” dodala odvahu zdvihnúť kamene a hodiť ich po spomínanej rodine.

Ospravedlnenie Igora Matoviča

Matoviča tiež mrzia aj Mazurekove výroky o Rómoch, “ktorí pre Slovensko nič užitočné nespravili a na Slovensku len parazitujú”. Podľa lídra OĽaNo týmito výrokmi uplatnil inštitút kolektívnej viny na všetkých Rómov.

V závere listu píše, že je osobne sklamaný zo správania Mazureka lebo je presvedčený, že jeho správanie nevychádza z jeho úprimného presvedčenia, ale ide iba o divadlo, ktoré slúži na získanie voličských hlasov.

“Veľmi dobre viete, že takýmto svojím konaním ničím reálnym ľuďom v ich problémoch nepomôžete. Napriek tomu to robíte, lebo je to pre Vás osobne výhodné. Hráte pred ľuďmi nebezpečné prospechárske divadlo, ktoré ničí v ľuďoch to dobré a napomáha tomu najhoršiemu v nás, aby sa naplno prejavilo,” uzatvára a dodáva že na to doplácajú vždy len tí najslabší.

Tatiana Stará Zdroj:https://www.hlavnespravy.sk/