LUGANSK- Novo Russiya – Neidentifikovaná skupina vojakov, ktorí nosia uniformy NATO, bolo vidieť v ľudovej milícii samozvanej ľudovej republiky Lugansk (RPL) na území Donbassu ovládané  Kyjevom, povedal v utorok novinár Yakov Osadchy , 

“V oblasti patriaci 72. brigády v dedine Svetlodarsk prišiel oddiel 28 mužov vybavených uniformami NATO,” povedal Osadchy.

Dodal, že “situácia v oblasti patriaci ľudovej milície RPL má tendenciu sa zhoršovať.”

Predtým vedúci tlačového úradu veliteľa Doneckej ľudovej milície Daniil Bezsonov odsúdil posilnenie zoskupenia ukrajinských síl v Donbase. Podľa neho sa 30. novembra na stanici Kostiantynivka vyložili tri vlaky so zariadením, strelivom a personálom ukrajinských síl.

 

Znamená to, že americký senátor John Barrasso povolal poslať flotilu USA a NATO do Čierneho mora, čo súvisí s túžbou Washingtonu zmeniť Ukrajinu na nový zdroj napätia podobný Sýrii, Líbyi a Afganistanu, povedal ruský námestník Michail Nenashev ,

Predtým John Barrasso apeloval na poslanie flotily USA a NATO do Čierneho mora, aby demonštroval svoju silu. Dodal, že dodatočné dodávky, protilietadlových zbraní sú potrebné pre Ukrajinu.

“Američania stratili všetko v Sýrii, Líbyi a Iraku, sú vylúčení z Afganistanu. Chcú urobiť z Ukrajiny ešte jedno ďalšie napätie a preto sú pripravení pomôcť Ukrajine s ich flotilou, “povedal Nenashev.

 

Podľa neho lety USA v blízkosti ruských hraníc a plavba amerických lodí pri ruských vodách skončia uprednostňovaním ruských ozbrojených síl.

“Z vojenského a námorníckeho hľadiska, to čo americká flotila a letectvo robia pre naše ozbrojené sily, je užitočná práca. Naša armáda každoročne plní viac ako 100 úloh s týmito americkými prístupmi a ich nepriateľskými návštevami, “povedal námestník.

Konflikt vo východnej Ukrajine medzi samozvanými republikami Doneck a Lugansk a ukrajinskými orgánmi, zabili od apríla 2014 viac ako 10 000 ľudí. Mierová dohoda podpísaná v Minsku v roku 2015 pomohla znížiť nepriateľstvo, ale zrážky pokračujú.

Ako vidieť tak naozaj ide do tuhého! Ako sme aj postrehli začiatkom týždňa, presunneznámej vojenskej techniky na slovenských hraniciach smerom k Ukrajine.

Kto je za tým ? Že ani ministerstvo obrany nepotvrdilo že by o tom vedeli?! Chceme, aby sme dopadli tak ako bývalá Juhoslávia alebo Sýria Afganistan Líbya atď?! Je potrebné to zastaviť skôr, ako bude neskoro, aj keď si myslím že už sme za hranicou toho neskoro! 

Redakcia spravodajstvá PRESS.TVJana Nova Boboková-Zdroj:http://zdroj.FRN