NASA zverejnila výsledky svojich skúmaní svätého obrazu Panny Márie Guadalupskej.

kúmaním obrazu pomocou oftalmologických prístrojov sa zistilo, že sietnice očí Panny Márie sa podobne ako oči človeka pod vplyvom svetla rozširujú a zužujú. Vedci tiež zistili, že teplota tkaniny, na ktorej obraz vidieť, je stále 36,6 stupňov, čo je teplota zdravého človeka. Obraz preskúmali aj stetoskopom a vedci v oblasti pása Panny Márie namerali pulz 115/minúta, čo zodpovedá pulzu ľudského plodu.

Inžinieri z NASA ďalej zistili, že farba, ktorou bol obraz namaľovaný na zemi neexistuje a ani nikdy neexistovala – uvádza internetový portál Tsn.ua.

Na začiatku 20. storočia niekto pri obraze odpálil bombu, v dôsledku čoho bolo všetko vo veľkom okruhu  zničené, obraz však ostal celý a nepoškodený.

 

Podľa záznamov sa Presvätá Panna zjavila indiánovi Juanovi Diegovi v zime roku 1531 na pahorku Tepeyac, ktorý sa nachádza severne neďaleko od Mexiko City. Podľa záznamov sa zjavila žena zahalená do zlatej hmly a mužovi povedala „choď k biskupovi […], chcem, aby bola na tomto mieste vztýčená kaplnka!“ Biskup Juanovi Diegovi neveril a na druhý deň sa stretnutie zopakovalo. Diego išiel k biskupovi aj druhýkrát.

Biskup mu tento raz povedal, že uverí zjaveniu Panny Márie, ak donesie nejaké znamenie. Diego sa opäť stretol s Pannou Máriou, ktorá ho poslala na vŕšok, kde napriek ročnému obdobiu zázrakom našiel kvitnúce ruže. Juan Diego nazbieral ruže do svojho jednoduchého plášťa a odniesol ich biskupovi Zumarragovi. Najvyšší duchovný pastier pokľakol na kolená pred výjavom, ktorý zbadal: chudobné oblečenie domorodca, tilma (široký plášť), sa zmenilo na obraz Panny Márie. Na tomto mieste bola postavená katedrála Panny Márie, kde dodnes uchovávajú Diegovu tilmu.

Podľa správy fyzika a výskumníka Aldofa Orozca neexistuje žiadne vedecké vysvetlenie zachovania tilmy. Podobné tkanivá sa na slanom vlhkom vzduchu za 10 rokov zničia. Napríklad reprodukcia vyhotovená v roku 1789 vtedajšou najvyspelejšou technológiou, ktorá bola umiestnená za ochranné sklo, za 8 rokov úplne vybledla. Oproti tomu pôvodnú, nechránenú tilmu za vyše sto rokov nepoškodili UV-lúče, či slaný vlhký vzduch a ani desaťtisíce sviečok, ktoré v jej blízkosti horeli.

Pôvodný obraz priťahuje davy pútnikov. Bazilika, v ktorej je ikona uchovávaná, je považovaná za najnavštevovanejšie pútnické miesto na svete, ktoré podľa štatistík Mexiko City z roku 2004 navštívilo od 9. do 12. decembra desať miliónov pútnikov, a počet návštevníkov za rok dosahuje až dvadsať miliónov. Zdroj: karpatinfo.net

Pri zjavení v Guadalupe sa zjavila Čierna Madona, Matka Božia. Nakoľko jej pokožka bola tmavšia, v popisoch ju cirkev označuje za Máriu s bronzovohnedou tvárou. Miestne obyvateľstvo si je však vedomé skutočnosti, že Matka Božia sa zjavila osobne. V skutočnosti sa na tomto zázračnom mieste zjavila Božia nevesta, Matka Božia, Nebeská Matka.

Je zvláštne, že rozdiel medzi Matkou Božou a Pannou Máriou sa snažia udržiavať vo veľkej tajnosti. Veď keď aj toto tajomstvo vyjde na svetlo sveta, celý systém viery sa otrasie vo svojich základoch.

Redakcia spravodajstvahttps://www.presstv.sk