Vo vlakoch na Slovensku budú rómski asistenti,ktorí budú vykonávať činnosť formou dobrovoľníckej služby. Realizácia aktivít je primárne v spádovej oblasti Popradu a Kežmarku.Zverejnil to splnomocnenec vlády pre rómske komunity Ábel Ravasz na svojej facebookovéj  stránke. Aký účel má splniť práca rómskych asistentov je však otázne.

Podľa  aktuálne zverejnenej výzvy na stránke acec, hlavným cieľom projektu je posilnenie občianskeho aktivizmu na lokálnej úrovni prostredníctvom priameho zapojenia cieľovej skupiny, realizácia aktivít zameraných na znižovanie a prevenciu kolíznych situácií a skvalitňovanie medzikultúrnych vzťahov. Osobitým cieľom projektu je zvyšovanie osobnej kompetencie jednotlivcov a rozvoj modelu potencionálneho zamestnávania u nízko kvalifikovaných osôb a ich príprava na zamestnanie.

Za vykonanú prácu si asistenti vyslúžia 150 eur a dokonca sa môžu zamestnať na plný úväzok. Nevedno či kotlebovcov majú tak vo vlakoch nahradiť rómovia,ktorým stačí aby boli z okolia Popradu a mali iba základne vzdelanie.

Viac informácii o výberovom konaní sa dozviete TU- https://www.acec.sk/o-nas/volne-pracovne-pozicie/poriadkovy-asistent-asistentka/?fbclid=IwAR1AmI_cNGN8nEzegPG4nmBvOTcTkc9n8IaryFRceZd3Tzh1xEEsulHQ6Mo

Redakcia spravodajstva PRESS.TV