Takmer na celom Slovensku hlásia dážď a prehánky.

Ilustračná snímka

Ilustračná snímkaFoto: TV Markíza

Počasie v stredu opäť prinieslo výdatný dážď, hlavne na severe Slovenska, kde Slovenský hydrometeorologický ústav (shmú) vydal výstrahu 2. stupňa pred možnými povodňami.

Dnes má byť oblačno až zamračené, dážď, prehánky alebo búrky. Ojedinele aj výdatné zrážky, najmä v Trenčianskom a Žilinskom kraji. Zrána lokálne hmlisto.

Najvyššia denná teplota 14 až 19 st., na juhu ojedinele teplejšie. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 7 st. Prevažne juhozápadný vietor 2 až 7 m/s (5 až 25 km/h), na západe postupne západný až severozápadný 5 až 11, v nárazoch okolo 16 m/s (20 až 40, nárazy 60 km/h), pri búrkach ešte zosilnie.

Vzhľadom na očakávaný trvalý dážď a existujúce snehové zásoby v oblasti Tatier je predpoklad vzostupu až výrazného vzostupu vodných hladín na tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov. Druhý stupeň platí pre okresy Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Dolný Kubín, Tvrdošín a Liptovský Mikuláš.

Prvý stupeň nebezpečenstva vyhlásili v okresoch Stredného Považia: Nové Mesto n. Váhom, Trenčín, Ilava, Púchov, Považská Bystrica, Bytča, Ružomberok, Turčianske Teplice, Martin, Žilina. Rovnako 1. stupeň platí aj pre okresy hornej časti povodia Bodrogu: Bardejov, Svidník, Stropkov, Medzilaborce, Snina, Vranou nad Topľou a Humenné.

Zdroj:http://tvnoviny.sk/