Pošta oddnes zdražuje poplatky, hore idú listy aj šeky. Pozrite si nový CENNÍK!

Už od dnešného dňa si Slováci priplatia za viaceré zásielkové a finančné služby na poštách. Poplatky pôjdu hore pri listoch aj šekoch. Pozrite si nový cenník!

Už od dnes si Slováci na pošte priplatia. „Od 1. júla tohto roku sú ceny univerzálnej služby a poštového platobného styku pre vnútroštátny poštový styk navýšené v priemere o jedenásť centov,“povedala Eva Rovenská, hovorkyňa Slovenskej pošty.

Najviac sa cenník mení pri listových zásielkach. Za list 1. triedy si podľa hmotnosti priplatíme od 0,10 € do 0,25 €, pri liste 2. triedy rovnako. Pri doporučených zásielkach sa v prípade 1. triedy ceny dvihnú od 0,25 € do 0,40 €, podobne za doporučený list 2. triedy.

Zdražie aj podaj doporučeného listu, ktorý podáte cez ePodací hárok či poistenie listu. Viac z peňaženky vytiahnu aj obchodníci a úrady. Reklamná zásielka sa predraží od 0,10 € do 0,30 €, úradná až do 0,50 €. Za šeky si priplatíme približne 0,10 €.

Podľa hovorkyňe Evy Rovenskej pošta musí zdražovať kvôli vyšším nákladom na mzdy a elektronické služby.

„Pošte takáto úprava taríf prinesie finančné prostriedky, ktoré nevyhnutne potrebuje na pokrytie rastúcich mzdových nákladov prevádzkových zamestnancov, ako aj modernizácie služieb pre ľudí a efektivizácie procesov,“uviedla.

Slovenská pošta neupravuje všetky tarify univerzálnej služby, úprava cien sa nedotkne napríklad medzinárodnej pošty a balíkových služieb.

Ceny listov idú hore.
Ceny listov idú hore.
Zdroj: Slovenská pošta
Priplatíme si aj za šeky.
Priplatíme si aj za šeky.
Zdroj: Slovenská pošta