V Bratislave v časti Jarovce od včerajšej noci armáda Slovenskej republiky zadržiavala rómskych repatriantov, ktorí sa vrátili  domov na Slovensko. Medzi zadržanými boli 21 dospelých osôb s toho 19 deti. Celú noc až do tejto chvíle spali vo vlastných motorových vozidlách na ktorých pricestovali z Anglicka viac než 42 hodín.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV  spolu s portálom Gipsy television vo veci spolupracovali, aby sa situácia čo najskôr vyriešila. A ako sa zdá “ľady sa pohli.”  Repatrianti sú v tejto chvíli na ceste do Veľkého Medera.

Splnomocnenkyňa Bučková sa o prípad už zaujíma!

Gipsy Television vo veci kontaktovala splnomocnenkyňu vlády SR Andreu Bučkovú. “Zaznamenala som informáciu o situácii na hraničnom prechode Jarovce. Aktuálne ideme preverovať a konzultovať stav veci. Predpokladám, že v krátkom čase mi bude poskytnutá komplexná informácia,” povedala Bučková pre Gipsy Television.

Gipsy Television kontaktovala aj ministerstvo vnútra. “Zabezpečenie možnosti umiestnenia osôb do karanténnych zariadení si vyžaduje určitý čas a absolvovanie značného počtu logistických krokov. V prípade, že sa medzi repatriantmi nachádzajú osoby, na ktoré sa vzťahujú výnimky, budú tieto určite v prípade ich opodstatnenosti zohľadnené,” uviedla pre Gipsy Television Petra Friese z Komunikačného odboru rezortu vnútra.

Ministerstva sme sa pýtali aj to, či zadržaní zahraniční Slováci mali zabezpečený pitný režim a stravu, keďže miesto nemôžu opustiť. Ministerstvo na túto otázku nereagovalo.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV a Zdroj: https://www.gipsytv.eu/gipsy-television