Myslel si, že jeho stav nie je natoľko vážny, aby tým zaťažoval záchranárov.

Ďalšou obeťou koronavírusu vo Veľkej Británii je 47-ročný bankár Tim Galley z Walesu. Na začiatku ochorenia nemal výrazné zdravotné problémy. Keď sa to začalo zhoršovať, odmietol si zavolať záchranku, pretože tým nechcel obťažovať lekárov, ktorí majú plné ruky práce, píše Daily Mail.

Brit veril, že keď pred tým nemal žiadne vážne zdravotné problémy, chorobu doma vyleží. Pomoc preto nevolal, ani keď sa jeho stav zhoršoval. Po pár dňoch samoizolácie ale zomrel.

Jeho prvými príznakmi bolo škrabanie v krku. O dva dni neskôr sa pridala horúčka, tak prestal chodiť do práce a separoval sa aj od priateľky, o rok mladšej Donny Cuthbertovej.

„Chcel ma ochrániť, preto som ho nemohla ísť ani navštíviť. Keď sa jeho stav stále zhoršoval, žiadala som ho, aby zavolal záchranku. On mi ale stále vravel, že je v poriadku, že záchranári majú veľa práce s inými ľuďmi,” prezradila jeho priateľka.

Viac sa dočítate TU-https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/1993135_muz-s-koronavirusom-zomrel-doma-sam-nevolal-zachranku-aby-lekarov-neobtazoval?fbclid=IwAR2XGawsCJWrjPMEZqP7M3rAp5dXvzmRUpTB4pgLdYGAnC0u-lmiXJPY65I

Zdroj:https://www.tvnoviny.sk