SABINOV – Erik Radačovský, ktorý figuroval na kandidátke PS/Spolu do nadchádzajúcich parlamentných volieb 2020, sa vzdal. Po tom, ako naňho včera vyplávala dávna minulosť s rasistickými statusmi voči národnostným menšinám, sa dnes rozhodol odstúpiť z kandidátky mimoparlamentnej koalície PS/Spolu.

Ako už včera vyšlo najavo mladík Erik Radačovský, ktorý v súčasnosti pôsobí ako komunálny poslanec v Sabinove, mal za sebou poriadne čiernu minulosť. V statusoch na Facebooku sa rasisticky staval k národnostným menšinám, prevažne k Rómom. “To sú opice, ktoré treba strieľať všetkých … a som rasista a čo do****,” píše sa v jednom z dávnych statusov z rokov 2012 až 2013 na účte Erika Radačovského.

Keď ma dobehne minulosť, nebudem sa jej vyhýbať

Radačovský dnes na sociálnej sieti oznámil razantné rozhodnutie len niekoľko dní pred voľbami. “Keď vás raz dobehne minulosť, musíte sa jej postaviť čelom. Nehľadám výhovorky. Neexistuje ospravedlnenie mojich mladíckych rasistických reči. Ako mladý chalan som sa nechal strhnúť nenávisťou a musím niesť dôsledky. A každému, koho sa moje konanie v mladosti dotklo sa úprimne a od srdca aj dnes ospravedlňujem,” sype si popol na hlavu Radačovský.

VOĽBY 2020 Minulosť ho
Radačovský na súčasných protestoch voči extrémizmu

Koalícia kvôli mne trpieť nebude

Komunálny poslanec navyše uviedol, že nechce, aby za jeho výroky trpela koalícia. “Je pre mňa neprijateľné, aby za moje slová spred šiestich či ôsmich rokov niesla dôsledky strana a koalícia, ktorá mi dala príležitosť verejne sa angažovať. Odstupujem z kandidátky PS/SPOLU a nebudem sa ďalej uchádzať o hlasy voličov v parlamentných voľbách,” vyjadril sa v najnovšom statuse.

“Odstupujem z kandidátky, ale neodchádzam z boja proti nenávisti. Nebudem sa ani ľutovať, ani vyhovárať. Budem ďalej pracovať na tom, aby rasisti a fašisti na Slovensku nevyhrali,” uzavrel teraz už bývalý kandidát z 87. miesta PS/Spolu.

Zdroj:https://www.topky.sk