V Českej republike potvrdili piaty prípad výskytu nakazenia novým typom koronavírusu. Ide o ženu z Ekvádoru, u ktorej bol prvý test negatívny. Na tlačovej konferencii to v dnes ráno uviedol český minister zdravotníctva Adam Vojtěch.

Žena z Ekvádoru cestovala spolu s Američankou, u ktorej sa nákaza koronavírusom potvrdila v nedeľu. Obe študujú v talianskom Miláne. Hygienici zmapovali kontakty oboch nakazených cudziniek. V karanténe sú cestujúci a vodič autobusu, dvaja taxikári a čašník z reštaurácie.

Predchádzajúcim potvrdeným prípadom je 53-ročná žena, ktorú v nedeľu prijali do Masarykovej nemocnice v Ústí nad Labem. V piatok sa vrátila z Talianska s horúčkou, bolesťami svalov a zimnicou. Bývala v tom istom hoteli ako ďalší nakazený, ktorým je muž okresu Děčín. Nákaza sa potvrdila taktiež u pedagóga Českej poľnohospodárskej univerzity, ktorý bol na konferencii v talianskom Udine.

Celkovom bolo v ČR testovaných 236 ľudí, na 16 výsledkov sa čaká, uvádza internetový server Novinky.cz.  Nový koronavírus sa od vlaňajšieho decembra rozšíril z Číny medzičasom do viac ako 60 krajín. Celkovo zomrelo v Číne na chorobu COVID-19 alebo komplikácie s ňou spojené 2943 ľudí, celkový počet infikovaných dosiahol 80.151. Mimo Číny si vyžiadal viac ako 170 obetí.

Zdroj:https://www1.pluska.sk

Foto zdroj: Google.com