KOŠICE / V nedeľu podvečer nastala v nemocnici Košice-Šaca mimoriadna situácia. Potom, čo hospitalizovali 75-ročného muža s vážnymi dýchacími problémami.

Podľa informácií TV JOJ z prostredia nemocnice mal príbuzný staršíeho muža na operačnom stredisku záchrannej služby nahlásiť, že spadol z rebríka a ťachšie sa mu dýcha. Pri tom mal zatajiť dôležité informácie. Keď sa ho opýtali na to, či niekto z rodiny cestoval, uviedol, že nie.

Až o niekoľko hodín ďalšia príbuzná, ktorá prišla na návštevu potvrdila, že volajúci muž bol v Benátkach na karnevale. Podľa zdroja TV JOJ z prostredia nemocnice, mal byť v Benátkach práve s mladíkom z Kostolišťa. Túto informáciu zatiaľ nitko oficiálne nepotvrdil. Práve u syna 52-ročného muža, ktorý je prvým nakazeným, potvrdili vírus Covid-19 v sobotu ráno.

75-ročný muž je momentálne v kritickom stave. Je hospitalizovaný na oddelení ARO a dýchajú za neho prístroje.

To, či je muž nakazený koronavírusom potvrdia až odobraté vzorky, ktoré poslali na expertízu, Výsledok bude známy do dvoch dní. Pri ošetrovaní chorého dôchodcu, nikto zo zamestnancov netušil o cestovateľskej anamnéze, ktorú príbuzný vedome zamlčal. Podľa zdroja TV JOJ z prostredia nemocnice, zostalo niekoľko zamestnancov dobrovoľne v preventívnej karanténe. 

Ďalšie informácie o prípade zisťujeme, správu budeme aktualizovať.

 

Zdroj:https://www.noviny.sk