Úlohu pred vojvodkyňou vykonávala samotná panovníčka.

V rámci prvého osobného stretnutia s Alžbetou II. sa Meghan Markleová, už ako vojvodkyňa zo Sussexu, viezla s kráľovnou autom. Na videu zverejnenom portálom The Daily Mail si však niektorí všimli, že pri vystupovaní nastal zmätok, nakoľko sa zdalo, že Markleová si nie je istá tým, kto má vystúpiť ako prvý.

Na zázname je aj počuť, ako sa vojvodkyňa pýta kráľovnej či má prednosť Jej veličenstvo, na to kráľovná zareagovala tým, že nechala ísť Markleovú pred sebou. 

Špecialista na etiketu William Hanson sa pre MailOnline vyjadril, že kráľovná v aute uprednostňuje miesto za vodičom, napriek tomu, že protokol hovorí niečo iné.

"To, že kráľovná sedí za vodičom, je len zvyk. Protokol v skutočnosti káže, aby najdôležitejšia osoba sedela diagonálne za vodičom, ale kráľovná vždy uprednostňovala, aby bola priamo za tým, kto ju vezie," povedal.

Zdroj: TASR/AP

Manželka britského princa Harryho Meghan preberá patronát nad prestížnym Národným divadlom v Londýne, medzinárodným združením univerzít a dvoma charitatívnymi organizáciami. Informoval o tom vo štvrtok Kensingtonský palác.

Vojvodkyňa zo Sussexu sa z rozhodnutia britskej kráľovnej Alžbety II. stala patrónkou Národného divadla a Združenia univerzít Commonwealthu. Túto úlohu po desaťročia vykonávala samotná panovníčka, uviedla agentúra AP.

Meghan tiež prevezme patronát nad charitatívnou organizáciou Smart Works, ktorá pomáha ohrozeným ženám nájsť si prácu. To isté platí aj o organizácii Mayhew poskytujúcej pomoc zvieratám,

Bývalá americká herečka a humanitárna pracovníčka Meghan Markleová sa v máji 2018 zosobášila s princom Harrym, v poradí šiestym v línii následníctva na britský trón. Na jar tohto roku sa má manželom narodiť prvé dieťa.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV Zdroj:https://style.hnonline.sk/