Predseda OĽANO a nádejný premiér Igor Matovič jednoznačne označil šéfa ĽSNS Mariána Kotlebu za neonacistu. Napriek tomu avizuje, že sa s ním – ako s legitímnou súčasťou opozície, plánuje pravidelne stretávať, a to priamo na Úrade vlády. Rusko a jeho režim považuje Matovič za bezpečnostnú hrozbou pre Slovensko.
Igor Matovič avizuje, že okrem miniterstva financií a vnútra si plánuje prevziať do zodpovednosti aj SIS – teda tajnú službu. Šéfom tajných teda bude jeho človek a svojim potenciálnym koaličným patnerom už dnes posiela aj malé varovanie. Ako tvrdí, keď sa budú trochu Matoviča báť, bude to len dobre.

Jedným z prvých testov súdržnosti novej vládnej koalície môžu byť takzvané kultúrnoetické otázky, na rad tak zrejme môže prísť aj sprísňovanie interupčnej legislatívy, pripúšťa šéf OĽANO. No a pri vládnutí sa chce inšpirovať aj Orbánovými národnými konzultáciami, teda pravidelnými konzultáciami s občanmi v podobe ľudového plebiscitu.

Viac sa dozviete TU-https://www.aktuality.sk/clanok/769535/matovic-kotleba-je-neonacista-napriek-tomu-sa-s-nim-ako-premier-planujem-stretavat-podcast/?fbclid=IwAR3HEHF3uWccvXy_qnfh0t30dPXMSCBn4kbixMNYtax82a4oKw6CAZmVj0E

Zdroj:https://www.aktuality.sk