Kočnerova Threema ukazuje, že Marian Kočner chcel vybaviť, aby Najvyšší súd nerozpustil Kotlebovu ĽSNS. Výmenou za to mali kotlebovci podporiť Ficovu vládu po vražde Jána Kuciaka.

Strana ĽSNS Mariana Kotlebu mala podržať vládu Roberta Fica. Vyplýva to z komunikácie Mariana Kočnera s Alenou Zsuzsovou cez šifrovanú aplikáciu Threema. Kočner mal pre ĽSNS vybaviť, že Najvyšší súd ich neoznačí za fašistickú stranu. 

Kočner napísal 10. marca minulého roka Zsuzsovej správu, v ktorej tvrdí, že strana podporí Ficovu vládu. Zsuzsová sa spýtala Kočnera, čo sa stane, ak Most odíde z vlády. „Ešte je tu Kotleba. Podrží vládu,“ odpovedal jej Kočner.

Nasledujúci deň jej poslal ďalšiu správu. „Fico má nejaký plán. On nie je v tomto sprostý… Bude vládnuť bez Mostu. S tichou podporou Kotlebu.“

V ďalšej komunikácii Kočner spomína Jána Cupera, ktorý kandidoval v parlamentných voľbách za ĽSNS.


„Zajtra poobede sedím s Cuperom a Lexom. Už som Lexovi písal. Cuper je Kotlebov najbližší poradca. A Lexa riadi Cupera. A ja budem riadiť Lexu. Tak k…a musíme niečo robiť. Sa nebudeme kukať, ako nám to tu Soros k…í.“ 

Kočner v Threeme tvrdí, že kotlebovci mu budú zaviazaní za to, že im vybaví nerozpustenie na Najvyššom súde. 


„Som vybavil, že NS SR pošle do p..e Čižnárove podanie na zrušenie ich strany. Súd povie, že nie sú fašisti. Tak sú mi niečo dlžní. Vidím dopredu pár krokov,“ písal Kočner.

Zdroj:https://www.mimoriadnespravy.sk/