Odtiaľ majú nebezpečný náklad dopraviť na základne v Kosove, napísali srbské noviny Večernje novosti. Srbi z Kosova a Metochije volajú o pomoc: USA a ich nájomní pešiaci v Prištine opäť sťahujú slučku
 Tak čo priatelia ešte stále potrebuje tento národ dôkazy?! Že NATO tie americké zmije, sa budú snažiť našu Európu zničiť zo všetkých strán?!
Naša vláda a zahraničná politika Lajčáka a jeho blízkych zástancov vedia prečo za neho tak bojujú!
 Ako Ukrajina tak Kosovo, sú dá sa povedať americké štáty , pretože ich podporujú a vytvorili práve preto, aby mohli byť blízko k Európe a keď bude potrebné tak ich využijú práve k tomu aby mohli začať robiť to, čomu sa hovorí konflikt. Dokedy budeme čakať ? Až sa to začne diať?! 
To ale bude neskoro, pretože tí ktorí sa budú musieť brániť, teda Rusko! Ku ktorému sa západ a teda NATO silou mocou, aj vďaka našej ľahostajnosť a hlúposti približujú každým dňom viac a viac.
 Bude mať aj pre nás Slovákov aj keď ešte stále patríme k Slovanom, ťažké následky! Pretože sme pomáhali na ich ceste konflikt proti Rusku, zo zavretými očami. Oni sa budú brániť ale nás to bude stáť veľa.
Už je čas aby sme otvorili oči a začali používať vlastné myslenie, pretože se jedná aj o našu existenciu a životy.
Pozrite sa všade okolo, čo sa deje proti politike ktorú tu máme. Nemali by sme zostať len slepým pozorovateľom, lebo keď príde deň zúčtovania tak sa budeme musieť všetci spovedať za svoje činy. Srbi sú naši bratia tak ako aj Rusko. Vidíme čo sa tam deje, dokedy to budeme tolerovať?! Už je naozaj čas prebudenia.
Podľa údajov periodika, ktoré sa odvoláva na informácie srbských spravodajských služieb, má byť dodávka zbraní súčasťou prištinského scenára na získanie kontroly nad dosiaľ prevažne Srbmi obývanou severnou časťou Kosova a Metochije.
Podľa novín Večernje novosti srbské spravodajské služby získali informáciu, že tajné služby Kosova rozdávajú automatické zbrane svojim bývalým i terajším kolegom v južnej časti Kosovskej Mitrovice: „Táto pekelná hra, za ktorou stoja USA, je súčasťou plánou mocenských orgánov v Prištine, ktoré plánujú 14. decembra, bez ohľadu na všetky dohody, založiť Kosovskú armádu,“ píšu srbské noviny. Priština tiež žiada od medzinárodných síl OSN, KFOR, zväčšiť svoju prítomnosť na severe a hermeticky uzavrieť hranicu s centrálnym Srbskom.
„Republika Kosovo“ za potlesku USA a väčšiny členských  štátov EÚ a NATO nezákonne vyhlásila svoju „nezávislosť“ od Srbska 17. februára 2008. Prirodzene, za uznanie samostatnosti Kosova lobuje aj slovenský občan Andrej Kiska, ktorého postoje bezchybne kopírujú postoje veľvyslanectva USA na Slovensku.

ešte pred sto rokmi v Kosove a Metochiji žila väčšina Srbov. Po druhej svetovej vojne juhoslovanský vodca Josip Broz Tito, ktorý chcel vytvoriť veľkú balkánsku federáciu zahŕňajúcu aj Albánsko, dovolil, aby sa v Kosove a Metochiji usídlili desiatky tisícov Albáncov z Albánska.

 

Teror kosovskoalbánskej UÇK,  bombardovanie NATO v roku 1999 a ďalšie kosovskoalbánske „multikultúrne“  pogromy vyhnali z Kosova a Metochije drvivú väčšinu tých Srbov, ktorí masakre prežili. Dnes tu Srbi živoria len v niekoľkých enklávach-„rezerváciách“ ako občania tretej kategórie, pričom žijú obyčajne v krajnej biede a  ich životy sú neustále ohrozené.

 

Pred niekoľkými rokmi niekoľko tisíc Srbov z Kosova a Metochije, ktorí sa cítia byť zradení svojou srbskou vládou v Belehrade, dokonca masovo, no neúspešne, požiadali ruského prezidenta o udelenie ruského občianstva. Srbi v Kosove však napriek tomu veria, že napokon to budú práve Rusi, ktorí ich opäť oslobodia.

 

Čítať a zdielať, nech aj ostatní pochopia a vedia, čo sa okolo nás a  vo svete deje. Pretože aj my sme tou súčasťou!! Pravda víťazi!!

zdroj. web,hl.spr.

Redakcia Spravodajstva PRESS.TV

Politická redaktorka Jana Nova