Medicína je v dnešnej dobe už naozaj tak ďaleko, že dokáže takmer zázraky.  Sami sa pozrite, ako pomohla tomuto chlapcovi, ktorý trpí vzácnou genetickou poruchou.

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako sa dnešná medicína posunula vpred oproti minulosti? Človek je dnes schopný prekonávať choroby, ktoré boli predtým neliečiteľné. Tu je príklad toho, ako sa aj deformovaná lebka dokáže opraviť pomocou tímu lekárov.

Crusonov syndróm je nepríjemné genetické ochorenie, ktoré napáda deti ešte v tele matky. Spôsobuje ho priskoré spojenie lebečných kostí, následkom čoho sa u narodených bábätiek vyskytuje hluchota, slepota či deformácie lebky. V minulosti nebolo toto ochorenie nijako liečiteľné, ale dnes, našťastie, existujú spôsoby, ako ho liečiť.

Chlapec, ktorý trpí týmto syndrómom, mal pred operáciou problémy s dýchaním, a tak jediná možnosť bola chirurgický zákrok.

01 3.jpg

MEDICÍNA POKROČILA NATOĽKO, ŽE ZDEFORMOVANÁ TVÁRIČKA DIEŤAŤA NAPADNUTÉHO TOUTO CHOROBOU SA DÁ ÚPLNE ZMENIŤ A VYLIEČIŤ.

Pri liečení tejto choroby nie je možné, aby ju zvládol len jeden lekár. Spolupracovať musí celý tým špecialistov od zubárov, až po neurochirurgov.

Jediný spôsob, ako vyliečiť túto chorobu, je chirurgický zákrok, presnejšie celá rada chirurgických zákrokov, ktorými sa lebka a zdeformované časti tváre dajú na miesto, kde majú byť.

02 3.jpg

Pokiaľ sa operácia urobí včas, postihnutí jedinci sa dožívajú normálneho veku. Aj po operácii sa bežne vyskytuje podkus(opak predkusu), tieto osoby majú problém s odkusnutím potravy a radšej si ju lámu alebo krájajú.

Pozrite si priebeh tejto choroby u chlapčeka, ktorému doktori neuveriteľne pomohli. Na začiatku môžete vidieť jeho zdeformovanú tváričku, pričom okrem iného mal aj veľké problémy s dýchaním.

Pozrite sa, ako operácia pomohla tomuto chlapčekovi!

JE AŽ SKORO NEUVERITEĽNÉ, AKO SA LEKÁROM V TOMTO PRÍPADE PODARILO LEBKU NAPRAVIŤ.

Jeho rodičia ho naozaj skoro nespoznali. Lekárom sa podarilo operáciami dostať jeho tvár do normálnej podoby a chlapček môže konečne behať vonku s ostatnými deťmi a nebáť sa posmechu alebo zhrozených pohľadov.

03 2.jpg

Aj keď musí byť stále pod lekárskym dohľadom, je úžasné, čo všetko dnes medicína dokáže.

Zdroj:https://najky.webnoviny.sk/