Novým trendom je biznis s rúškami, kým špekulanti situáciu zneužívajú a ochranné rúška predávajú za nekresťanské peniaze, šikovní Rómovia ukazujú pravý opak, rúška šijú doma počas karantény a rozvážajú ich svojím známym, ale aj ostatným ľudom v ich komunite,  tak aby s nimi boli počas odovzdania rúšok v minimálnom a  v priamom kontakte, popritom sú  chránení  pred koronavírusom  ochrannými rúškami a v rukavicami.

Rómovia zákernú pandémiu COVID-19  berú naozaj vážne a chránia sa pred ňou zodpovedne, pravdepodobne aj preto do dnešného dňa nie je ani jeden človek z Rómskej komunity na Slovensku nakazený koronavírusom.

Šikovná žienka zo Svidníka dokonca šije rúška s ľudovým motívom, ktoré sú naozaj originálne ich dizajn vás naozaj poteší tak ako aj nás v našej redakcii PRESS.TV, pri odovzdaní rúšok nám popriala veľa zdravia. “Iba snáď ešte dodajme, že rúško v dnešnej dobe je nový trend dizajnu ako napríklad kabelka.”

 

“Som hrdý na niektorých Rómov, ktorí takýmto krásnym gestom chránia nie len seba, ale aj ostatných, keby takých ľudí bolo na svete viac svet by bol naozaj krajší.” Povedal šéfredaktor spravodajstva PRESS.TV Erik Hilár Lakatošovie.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV