Na internete sa objavila pozvánka od Kotlebovcov,ktorí vyrážajú do Veľkej Británie konkrétne do Londýna. Podľa ich slov stretnutie prívržencov ĽSNS má splniť účel oboznámiť Slovákov žijúcich v Anglicku o Brexite a blížiacich sa volieb do NR SR. To ale Slovenských a Českých Rómov žijúcich v Anglicku poriadne nahnevalo a preto sa cez sociálne siete mobilizujú a pripravujú na protest.

“Nech len prídu sem mi im ukážeme to, čo im na Slovensku doteraz Rómovia neukázali budú utekať kade ľahšie.” Píšu Slováci žijúci vo Veľkej Británii na sociálnych sieťach.

“Europoslanec Ing. Milan Uhrík, PhD., podpredseda Ľudovej strany Naše Slovensko, Martin Beluský a Milan Mazurek, spolu s Ľubomírom Huďom, ktorý aktuálne pôsobí ako asistent europoslanca ale je známy predovšetkým ako novinár a spisovateľ, Vás srdečne pozývajú na exkluzívnu, otvorenú, necenzúrovanú debatu.” Píše ďalej na svojej facebookovej stránke bývalý poslanec NR SR Milan Mazurek

Podľa jeho slov budú diskutovať o množstve zaujímavých a aktuálnych tém ako blížiace sa voľby do NR SR, život Slovákov a Čechov v UK, možné dopady Brexitu na ľudí žijúcich v UK.

“V UK a Londýne žije po Slovensku druhá najväčšia komunita Slovákov a práve preto veríme, že sa diskusie zúčastníte v hojnom počte a množstvo Vašich otázok ostane zodpovedaných.” Pokračuje Mazurek vo výzve ktorú zverejnil v statuse.

Debata sa uskutoční v priestoroch podniku, ktorého meno a adresa bude z pochopitelných dôvodov zverejnená blížiacim sa dátumom t. j. 23. November, ale zatiaľ môžeme prezradiť, že prvá polovica post-code-u je EC1, čiže City of London – zóna 1, čo zaručuje férovy prístup pre každého. Podnik je situovaný 3 minúty pešo od stanice metra. Dodal Mazurek

Čakajte profesionálny prístup, drinky a jedlo ako klasické menu podniku, pohodlné posedenie, čakajte profesionálnu bezpečnostnú službu.

Zdroj:https://www.facebook.com/Milan-Mazurek-poslanec-NR-SR-207289726707929/

Redakcia spravodajstva PRESS.TV