Kotlebovcov odštartoval prípad z Levíc, kde Róm napadol 17 ročné dievča, ktoré cestovalo zo školy domov. Škrtil ju šnúrkou z topánok, bil jej do tváre a zlomil jej prst na ruke. Dievča po krutom zážitku vypovedala na polícii, pred ktorú prišla celá osada a vyhrážala sa jej a policajtom. Útočníka Róma prepustili.

Dnes Kotlebovci opäť spúšťajú hliadky

„Keďže sa naše vlakové hliadky rokmi skúseností osvedčili a ďakujú nám za ne stále veľké množstvá ľudí, rozhodli sme sa zareagovať aj na iné žiadosti z problémových lokalít, kde musia ľudia trpieť vysokým výskytom asociálov s nebezpečným správaním.

Pravidelne sme zasypávaní žiadosťami o našu prítomnosť v rôznych obciach a mestách, po vzore našich hliadok z Dobšinej. Rozhodli sme sa preto zorganizovať prvý z našich pojazdných tímov pod Tatrami, ktorý bude každý deň obchádzať rôzne lokality a navštevovať mestá a obce v snahe o čo najväčšiu prevenciu kriminality neprispôsobiteľných občanov.

Situácia je tu kritická a každý obyvateľ to dobre vie. Preto verím, že sa naše hliadky osvedčia a podarí sa nám limitovať nežiadúce správanie týchto ľudí. Časom sa budú určite rozširovať.“ napísal Milan Mazurek na sociálnej sieti.

Zdroj:https://magazin1.sk