Kotlebovci okradli už aj včelárov! Výsmech zákonu? Chybu priznali, neospravedlnili sa

BRATISLAVA – Strana Mariana Kotlebu ĽSNS opäť prekročila všetky zásady morálky a autorského zákona. Urobili tak pri svojom propagačnom videu, ktoré v predvolebnom období zverejnili na internete. Video hovorilo o bývalom členovi ĽSNS, ktorý chcel strieľať medvede a pri tejto príležitosti použili zábery, na ktoré vraj nemali právo.


O celom probléme sa v súkromnej skupine zmienil údajný autor spomínaných záberov. “Viete poradiť, čo sa dá robiť, keď ĽSNS vo svojej kampani použilo časť videa našej neziskovky?” sťažuje sa istý Adam Gandžala. “Nemajú povolenie a ani nikdy nedostanú. Keby to bol aspoň záber, kde je vidno iba včely alebo dačo, čo sa s nami nedá spojiť, ale natvrdo tam nacapili záber, kde vidno celú tvár včelára,” popisuje Gandžala.

Kotlebovci okradli už aj

Dobré meno strany a neuvedenie zdroja

Vo videu vystupujú Miroslav Suja a Rudolf Huliak. “Náš bývalý kandidát Marek Belák svojím vyhlásením o vystrieľaní tisíc medveďov závažným spôsobom poškodil dobré meno strany ĽSNS,” tvrdí vo videu Suja, ktorého príhovor je prestrihávaný zábermi medveďa na kontajneri, avšak ani tieto nie sú nijakým spôsobom zazdrojované a o ich autorskom pôvode zatiaľ nie sú známe bližšie informácie.

Po tom, ako si slovo zobral Huliak sa skutočne objavujú spomínané zábery, o ktorých hovorí nespokojný Gandžala na sociálnej sieti. Strany Kotlebovci-ĽSNS sme sa na prebrané zábery na videu spýtali.

Spomínaný záber mal byť vyňatý z jedného zo série videí Gandžalovho projektu Adoptuj úľ, ktorý má okrem YouTubového kanála založený aj účet na sociálnej sieti Facebook, na ktorej sa skutočne podobné zábery objavujú.

Kotlebovci už medzičasom po našej otázke video zmazali zo svojho kanála na YouTube. “Po upozornení bolo video odstránené,” potvrdil hovorca ĽSNS Ondrej Ďurica. Akékoľvek verejné ospravedlnenie autorovi však zatiaľ nebolo zverejnené.

Originál videa z projektu Adoptuj úľ

V kontexte propagačných materiálov ĽSNS nejde zďaleka o prvotinu. Známy je prípad z minulého roka, kedy bola bez súhlasu autorov na webe www.naseslovensko.net zverejnená slávna fotografia Ladislava Bielika – Muž s odhalenou hruďou z roku 1968. Fotografia už na webe rovnako nefiguruje. Kotlebovci sa však k spomínanému webu nehlásia a nepovažujú ho za svoju oficiálnu stránku.

NA PREHRÁVANIE VIDEA KLIKNITE NA PREHRÁVAČ

Zdroj: https://www.topky.sk/

Advertisements