Kotleba má dve vysoké školy no napriek tomu tvrdi,že písmeno H nie je ôsmym písmenom v slovenskej abecede

Poriadny TRAPAS: Kotleba nevie abecedu! Nad tým, čo tvrdí, sa vám pozastaví rozum!

Šeky, pre ktoré je predseda ĽSNS obžalovaný, nenesú podľa Mariana Kotlebu neonacistický symbol. Vysvetlenie je podľa neho v abecede.

Písmeno H nie je ôsmym písmenom v slovenskej abecede, uviedol Marian Kotleba (ĽSNS) v dnešnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12. Reagoval tak na otázku moderátora, či pozná význam neonacistického symbolu 1488.

Šek práve s týmto číslom odovzdal Marian Kotleba v roku 2017 trom sociálne slabším rodinám, v súvislosti s čím je momentálne obžalovaný z prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd.

Číslo 14 symbolituje vetu amerického rasistu Davida Laneho, ktorá pozostáva zo 14 slov a v preklade znie: „Musíme zabezpečiť existenciu svojho ľudu a budúcnosť bielych detí.“ Číslo 8 je ôsme písmeno v abecede, ktorým je H. 88, teda HH znamená nacistický pozdrav “Heil Hitler!”.

“Ale pre nás to boli len šeky,”reagoval Kotleba na otázku moderátora s tým, že chceli len pomôcť rodinám v núdzi. Písmeno H pritom podľa jeho slov nie je ôsmym písmenom slovenskej abecedy, preto súvislosť medzi jeho osobou a nacistickou ideológiou odmieta. “Ja som v živote nikdy neheiloval, nemám žiadnu tetovačku a nikto ma z takéhoto niečoho obviňovať nebude,”ukončil predseda ĽSNS.

“Tam nie je čo komentovať. Treba akceptovať to, čo povedal,” povedal hovorca strany Ondrej Ďurica.

Video nájdete TU-https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/poriadny-trapas-kotleba-nevie-abecedu-tym-co-tvrdi-vam-pozastavi-rozum?itm_site=plus1&itm_template=hp&itm_area=hp&itm_modul=topbox&itm_image=0&itm_position=3&fbclid=IwAR3S4a2FreQMFAPQVtLYmezoJApeJQuVbvxIMMb8cYibtCVAPTIKkWfZFVQ

Zdroj:https://www1.pluska.sk

Advertisements