Marian Kotleba

Kotleba vraj svoju účasť v prvom kole prezidentských volieb garantuje.

Do súboja o kreslo prezidenta dnes oficiálne vstúpil aj líder opozičnej ĽSNS Marian Kotleba. V parlamente odovzdal petičné hárky s viac ako 20-tisíc podpismi občanov.

Hoci Kotleba v prieskumoch verejnej mienky nedosahuje také čísla ako Štefan Harabin, s ktorým bojuje o podobného voliča, v jeho prospech sa neplánuje vzdať.

„Ideme do volieb naplno, tí ľudia, ktorí mi dali podpis, mi to podpísali úprimne a nie preto, aby sme s ich podpismi kupčili,“ vyhlásil šéf extrémistickej strany.

Na otázku, či s Harabinom o prípadnej podpore rokoval, odpovedal, že ide o špekulácie. Svoju účasť v prvom kole volieb vraj garantuje.

Marián Kotleba o svojej kandidatúre na prezidenta:

Úcta k Tisovi

Kotleba má ako jediný prezidentský kandidát na krku obžalobu z extrémizmu. Polícia ho obvinila v súvislosti so šekmi v hodnote 1488 eur, ktoré ĽSNS rozdávala rodinám. Číslo 1488 je známym neonacistickým symbolom.

Kotleba kauzu považuje za účelovú. „Obviniť človeka za to, že pomáha rodinám, na ktoré si štát nespomenie, to je prejav najväčšieho dna,“ povedal.

Predseda ĽSNS je známy svojimi sympatiami k prezidentovi Slovenského štátu Jozefovi Tisovi. Dnes uviedol, že Tisa neobdivuje, ale prechováva k nemu úctu ako k predstaviteľovi našej štátnosti.

Nepopiera, že holokaust sa stal, myslí si však, že Slováci sa nemajú pre čo ospravedlňovať. Bol to pritom práve Tiso, ktorý v máji 1942 podpísal ústavný zákon umožňujúci vysťahovanie Židov do táborov smrti.

Od marca do októbra 1942 Slováci do koncetračných táborov deportovali zhruba 57 000 ľudí.

Zdroj:https://www.aktuality.sk/