Organizátorka: Uráža ma to. Rigoróznu prácu som písala rok a pol.

Dolná brána bude opäť priestorom pre občiansky aktivizmus.

 

KOŠICE. Dolná brána na košickej Hlavnej ulici bude po týždni opäť dejiskom občianskeho protestu.

Dôvodom je kauza rigoróznej práce predsedu parlamentu Andreja Danka (SNS).

Občianski aktivisti zvolali na 17. hodinu v piatok protest pod názvom „Odnímanie titulu Andrejovi Dankovi. Košice preberajú štafetu.“

Metropola východu nadväzuje na bratislavské utorkové podujatie.

 

Chcú to verejne odsúdiť

„Náš druhý najvyšší ústavný činiteľ, predseda parlamentu Andrej Danko, svojím konaním a vyjadrovaním stráca akúkoľvek autoritu a stáva sa nerešpektovateľnou osobou dokazujúcou nehodnosť zastávať jednu z najvyšších ústavných funkcií. Tento plagiátor a obdivovateľ Orbána, ktorý v Ruskej štátnej dume podkopáva bezpečnostnú a hodnotovú orientáciu našej krajiny, je najnovšie i rasistom, ktorý šíri etnickú nenávisť,“ uvádzajú organizátori narážajúc na jeho výrok o Lucii Ďuriš Nicholsonovej, ktorú označil za cigánočku z SaS.

Tvrdia, že v zhoršujúcej sa politickej atmosfére a Dankovým relativizujúcim postojom k vlastnému protiprávnemu konaniu porušujúcemu autorský zákon je nevyhnutné, aby občianska spoločnosť zaujala jasný postoj.

„Sme dlhodobo nespokojní s tým, ako to tu vyzerá. Bez iniciatívy Za slušné Slovensko sa tu nič nedeje. Treba udržiavať vo vedomí ľudí, že to nie je správne, lebo sťažovať sa na sociálnej sieti a doma vie každý, treba to dať najavo verejne,“ hovorí za organizátorov Stanislava Majerová.

„Som právnička, mám titul JUDr. a uráža ma, že Andrej Danko priznal, že to opísal, že si to chcel zjednodušiť. Je to zlé a navyše aj v rozpore so zákonom a podľa mňa to aj napĺňa skutkovú podstatu trestného činu porušovania autorského práva, aj keď je to premlčané. Ale on od nás chce, aby sme to rešpektovali.“

Zdroj:https://korzar.sme.sk