Kontroverzný emeritný arcibiskup Ján Sokol cez víkend oslavoval okrem životného jubilea 85 rokov aj 30. výročie biskupskej vysviacky. Slávnostnú omšu v Katedrále svätého Jána Krstiteľa celebroval samotný Sokol.

Jeho pozvanie prijalo niekoľko desiatok ľudí, kňazov a prišla aj početná skupinka fašistov, ktorí sedeli v kostole v prvých radoch. Metropolita Slovenska od nich dokonca prijal dar. Počas sobotného dopoludnia v trnavskom kostole smerovali všetky oči na emeritného arcibiskupa Jána Sokola (85), ktorý si slávnostnú omšu odslúžil sám.

Okrem jeho rodiny a známych sedel v lavici aj Marián Kotleba, predseda radikálnej strany ĽS NS. Keď Sokol z kostola vychádzal, čakali na neho kotlebovci vonku. „Chceme mu gratulovať. My si veľmi vážime nášho arcibiskupa Sokola. Je to človek, ktorý nikdy nepoprel svoju vieru a ktorý aj v ťažkých časoch išiel vždy príkladom aktívneho veriaceho, je pre nás obrovským vzorom,“ vyjadril sa Kotleba.

Sokol od nich dostal vyrezávaný obraz s tematikou Kriváňa. Paradoxne tento kopec si sympatizanti ĽS NS v minulosti pomýlili s Veľkým Kriváňom v pohorí Malej Fatry. Arcibiskup má na konte niekoľko kontroverzií, známy je jeho predaj cirkevných pozemkov, kde išlo o 8 miliónov eur, alebo prevod 660 000 € na účet občianskeho združenia svojho synovca.

Redakcia spravodajstvá PRESS.TV -Zdroj: Nový Čas