Známy prípad 17-ročného chlapca Kevina,sledujeme viacerí už dlhu dobu,práve dnes v skorých ranných hodinách sa onkologicky pacient Kevin podrobil transplantácii kostnej drene.

Podľa slov jeho matky Brigity Ferencovej sa Kevin na náročný operačný zákrok tešil a dokonca ukľudňoval aj ju aby neplakala. “Transplantácia trvala niekoľko hodín zatiaľ nevieme či dopadla dobre,lebo na operačnej sále je sám v rukách najlepších špecialistov a odborníkov,bližšie informácie sa dozviem až neskôr.” Povedala Kevinova mama Brigita .F. Pre PRESS.TV .

Kevin sa  o svojej zákernej chorobe sa dozvedel ešte len pred nedávnom, lepšie povedané počas letných prázdnin keď pracoval doma v záhrade, po chvíľke sa mu zatočila hlava a omdlel prebral sa až v nemocnici.

Keď,že jeho rodičia v tú dobu pracovali v Českej republike, medzitým Kevin býval s dedkom, a práve on bol svedkom toho čo sa mu v ten deň prihodilo. “Všetci sme si mysleli,že to nebude nič vážne skrátka sa mu zatočila hlava a chlapec omdlel pravdepodobne s toho,že nedodržiaval pitný režim.” Povedala zronená matka pre redakciu spravodajstva PRESS.TV,ktorá ešte v ten deň pricestovala z Čiech domov.

Diagnóza: Leukémia krvi AML

8.jún 2019,bol najťažší deň pre celú rodinu,lekári po všetkých analýzach a kompletných zdravotných vyšetreniach, Kevinovi diagnostikovali leukémiu krvi tipu AML čo znamená,že trpí rakovinou krvi a súrne potreboval darcu kostnej drene.

Čo je kostná dreň a prečo sa vykonáva transplantácia kostnej drene?

Aká je funkcia kostnej drene?

Kostná dreň je krvotvorné tkanivo nachádzajúce sa v dutine najmä veľkých a plochých kostí. Jej hlavnou úlohou je vytvárať červené a biele krvinky a krvné doštičky, ktoré sa následne vyplavujú do krvi, kde si plnia svoje funkcie. Červené krvinky prenášajú kyslík do tkanív, biele krvinky zabezpečujú obranu organizmu proti infekciám a krvné doštičky sa podieľajú na zastavení krvácania.

Vhodný darca kostnej drene je Kevinov biologicky otec.

Kevin mal ako sa hovorí “šťastie v nešťastí” jeho potencionálnymi darcami sú aj darcovia z Nemecka no mimo nich je vhodným darcom práve jeho biologicky otec,ktorý bez problémov s darcovstvom kostnej drene súhlasil, aj keď s nimi nežije, jeho rodičia keď bol Kevin ešte malé dieťa sa rozviedli a každý z nich si založili vlastné rodiny. Kevin s vlastným otcom mal vždy vynikajúci vzťah,aj preto sa rozhodol,že bude študovať v jeho blízkosti v Bardejove na strednej škole ako kuchár-čašník momentálne pre liečbu a hospitalizáciu musel požiadať vedenie školy o odklad.

Informácie o Kevinovom zdravotnom stave budeme aktualizovať.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV