Pacient, ktorý sa vrátil z Miami s podozrením na koronavírus, sa po chodbách medzi zdravotníkmi prechádzal voľne a bez rúška. Napokon uňho Covid-19 potvrdili.

20 zdravotníkov z ružinovskej Univerzitnej nemocnice muselo vstúpiť do 14-dňovej karantény po tom, ako ošetrovali pacienta nakazeného koronavírusom. Informoval o tom spravodajský potál TV JOJ noviny.sk.

Ide o 16 zdravotných sestier a všetkých lekárov z pľúcneho oddelenia a 4 nezdravotníckych zamestnancov. Na pľúcnom oddelení nemá kto slúžiť služby. “Pacient neprichádzal do kontaktu s ostatnými hospitalizovanými pacientmi, bol od prvého dňa na samostatnej izbe so samostatným hygienickým zariadením. Aktuálne je už prevezený na infekčnú kliniku, kde bol hospitalizovaný,” uviedla hovorkyňa UNB Eva Kliská.

Situácia nastala po tom, ako 10. marca prijala riaditeľka nemocnice Marta Hájková, ktorá je zároveň šéfka pľúcneho oddelenia, do nemocnice pacienta, ktorý sa vrátil z Miami a vykazoval príznaky koronavírusu. O podozrení pritom vedela.

Pacient, ktorý je podnikateľom, ju kontaktoval telefonicky s tým, že má teploty, zle sa mu dýcha a všetko ho bolí. Podľa správneho postupu mal tento pacient zostať doma, s nikým sa nestretávať a zavolať si sanitku, ktorá by ho okamžite zobrala na infekčnú kliniku na Kramáre. Primárka ružinovskej nemocnice ho ale zavolala k nim na oddelenie, kde ho poslala na röntgen, spirometriu a následne ho uložila na bežné pľúcne oddelenie.

Viac sa dočítate TU-https://www1.pluska.sk/regiony/katastrofa-plucnom-bratislave-karantene-su-lekari-aj-sestry-nema-tam-kto-sluzit?utm_source=fbINTERN&utm_medium=p1d&utm_campaign=fanpageP1d&fbclid=IwAR0FkKpQ2Com3_uMujqPhvUjHDMi-361cofGk6BfJ6oiHlox5wWSluU2iAM

Zdroj:https://www1.pluska.sk